Suriyeli Öğrenciler için 4 Milyon Ders Kitabı

Suriyeli Öğrenciler için 4 Milyon Ders Kitabı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı arasında Katar yardım kuruluşu sponsorluğunda Suriyeli öğrencilere 4 milyon okul kitabı basılması için protokol imzalandı.Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı arasında Katar yardım kuruluşu sponsorluğunda Suryeli öğrenciler için 4 milyon ders kitabı basılması için protokol imzalandı. 

Türkiye Diyanet Vakfın' da düzenlenen protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun, Katar insani yardım kuruluşu Türkiye Temsilcisi olan Munir Zahra katılım gösterdi. 

Altunel yapmış olduğu konuşmada Türk Eğitim Sisteminde 167 bin, geçici barınma merkezlerinde ise 324 bin Suriyeli öğrencinin olduğunu ifade etti.

Suriyeli öğrenciler için imzalanan prokolde bu yıl 4 milyon adet kitabın basılacağını belirten Altunel, kitapların en kısa sürede hazırlanması ve basılması temennisinde bulundu.Ayrıca kitap basım masraflarının RAF tarafından karşılanacağı kaydedildi.

Tutkun sözlerine devam ederken, RAF' ın Suriyeliler için önemli bir yardım kuruluşu olduğunu ifade etti. Ayrıca yaklaşık olarak 2011 yılından beri Suriyelilerin eğitimine destek konusunda ciddi çalışmalar yürüttüklerini, yaklaşık 13 bin öğrencinin eğitiminde katkıda bulunduklarını ifade etti.

RAF Türkiye Temsilcisi olan Zahra, imzalanan projenin sadece kitap basımından ibaret olmadığını, eğitimli nesillerin geleceğe kazandırılmasını hedeflediklerini ifade etti. suriyeli öğrenciler suriyeli öğrenciler eğitim suriyeli öğrencilere eğitim suriyeli öğrencilere ders kitabı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?