Advert Advert Advert

Emekliye Uygun Kredi Veren Bankalar

Emekliye Uygun Kredi Veren Bankalar
Emekliye Uygun Kredi Veren Bankalar -

Genel olarak emeklilerin aylık sabit bir gelirleri olması nedeniyle kredi çekmelerinde bir sıkıntı olmuyor. Fakat emeklilerin yaşı artıkça bankalar kredi vermekte biraz sıkıntı çıkarabiliyor. Bu yazımızda emeklilere kolay ve uygun kredi veren bankaları inceledik.

Emeklilere Kolay Ve Uygun Kredi Veren Bankalar

Toplumun her katmanının ve her yaş gurubunun kendine göre gereksinimleri vardır. Ve bu gereksinimleri karşılamak için bazen kişinin geliri yetmeyebilir. Hal böyleyken 7’den 70’e herkes gereksinimlerini karşılamak amacıyla kredi kullanmak isteyebilir. Toplumumuzda emeklilerin gelirleri az olması nedeniyle ihtiyaçlarını finanse etmek için kredi kullanma yolunu seçebiliyor.

Emeklilerin aylık net gelirleri olduğu için genelde bankalardan kredi kullanma konusunda sıkıntı çekmiyorlar. Fakat emeklilerin yaşı 75 veya 80 üzerine çıktığı zaman bankalar ortalama yaşam süresini göz önünde bulundurarak kredi vermeyebiliyor. Fakat emeklilere kolay ve uygun kredi veren bankalar yok değil. Türkiye’de emekliye kolay kredi veren bazı bankalar Vakıfbank, İş Bankası, ING Bank olarak sayılabilir.

Vakıfbank emekliye kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Vakıfbank emekli müşterilerine emekli maaşını Vakıfbank aracılığıyla alma şartıyla uygun kredi sağlıyor. Vakıfbank emekli kredisi kampanyasıyla emeklilere uygun faiz oranından 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi kullanma imkânı tanıyor.

İş Bankası emekliye uygun kredi sağlayan bankalardan biridir. İş Bankası emekli kredisi kampanyasıyla kredi kullanmak isteyen emeklilere uygun faiz oranından 36 aya varan vadelerle kredi sunuyor. Bunun yanında emeklinin maaş ödenme aralığına göre her ay ödenmeli veya 3 ayda bir ödemeli kredi kullanma imkânı da tanıyor.

ING Bank emekliler için kredi kampanyası yapan bankalar arasında yer alıyor. ING Bank emekli müşterilerine uygun faiz oranından 36 aya varan vade seçenekleriyle kredi kullanma imkânı sunuyor.

Şunu da belirtmeliyiz ki yukarıda ele aldığımız bankalar dışında da uygun emekli kredisi veren bankalar mevcuttur. Fakat tüm bankaları yazımıza sığdırma şansımız olmadığı için sadece İş Bankası, ING Bank ve Vakıfbank’ın emekli kredi kampanyalarını ele aldık. 

emekli emekli kredisi emekliye uygun kredi veren bankalar emekliye kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!