Milli Eğitim Bakanlığınca 2 bine Yakın Personel Açığa Alındı! Son Dakika!

0

Milli Eğitim Bakanlığı‘nda aralarında öğretmenlerin de bulunduğu bin 980 personel görevden alındı. FETÖ terör örgütüyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılma kararı alındı. 

Bin 980 Personel Açığa Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından aralarında öğretmende bulunan bin 980 personel FETÖ terör örgütüyle irtibatta bulunukları gerekçesiyle açığa alındılar. Bakanlıkta görevde bulunmasında sakınca görülmesi nedeniyle uzaklaştırma tedbiri alınan personel hakkında inceleme çalışmaları devam ediyor.

Alınan son dakika bilgilerine göre FETÖ terör örgütüyle irtibat halinde oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan personeller hakkında inceleme ve araştırma çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açığa alınan öğretmenlerin listesi henüz açıklanmadı. 

Daha önce FETÖ terör örgütüyle bağlantılı oldukları tespit edilen binlerce personel açığa alınmıştır. FETÖ darbe girişimi sonrasında kamu, kurum ve kuruluşunda yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul’ da 3 bin 932 MEB personeli açığa alınmıştı. Ayrıca Merkez ve taşra teşkilatında görev yapan kamu personeline yönelik araştırma ve çalışmalar devam ediyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın