KPSS Tercih Süreci Başladı! KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

0

ÖSYM tarafından önlisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS tercihleri başvuru süreci başladı. Adayların en çok merak ettiği konulardan biri, tercihlerin nasıl yapılacağı olmaktadır. İşte KPSS tercih kılavuzu ve tüm detaylar…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu personeli Seçme Sınavına girmiş olan adaylar tercih kılavuzundan tercihlerini yapabilecekler. 

KPSS Tercih Süreci Bugün Başladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans ve ortaöğretim sınavına girmiş olan adaylar için tercih yapma süreci başladı. ÖSYM tercih kılavuzu 21 Aralık tarihinde adaylar için yayınlandı. KPSS tercihleri nasıl yapılır? KPSS sınavına giren adaylar nasıl tercih yapacaklar? Puanlarını öğrenen adaylar şimdi tercih yapmaya başlayacaklar. 

KPSS ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına ” Kamu görevlerine ilk defa atanacak olanlar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Sınava girmiş olan adaylar tercihlerini 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ ye gönderebilecekler. İnternetten yapılan tercihler 30 Aralık 2016 saat: 23:59‘ a kadar devam edecektir. 

ÖSYM’ nin http://www.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik numarası ve şifrenizle birlikte giriş yapıp, tercihlerinizi yapabilirsiniz. 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın