Advert Advert Advert

KPSS Tercih Süreci Başladı! KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı!

KPSS Tercih Süreci Başladı! KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı!
KPSS Tercih Süreci Başladı! KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı! -

ÖSYM tarafından önlisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS tercihleri başladı. Tercihler nasıl yapılacak? KPSS Tercih Kılavuzuyla İlgili tüm detaylar...

ÖSYM tarafından önlisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS tercihleri başvuru süreci başladı. Adayların en çok merak ettiği konulardan biri, tercihlerin nasıl yapılacağı olmaktadır. İşte KPSS tercih kılavuzu ve tüm detaylar...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu personeli Seçme Sınavına girmiş olan adaylar tercih kılavuzundan tercihlerini yapabilecekler. 

KPSS Tercih Süreci Bugün Başladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans ve ortaöğretim sınavına girmiş olan adaylar için tercih yapma süreci başladı. ÖSYM tercih kılavuzu 21 Aralık tarihinde adaylar için yayınlandı. KPSS tercihleri nasıl yapılır? KPSS sınavına giren adaylar nasıl tercih yapacaklar? Puanlarını öğrenen adaylar şimdi tercih yapmaya başlayacaklar. 

KPSS ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına " Kamu görevlerine ilk defa atanacak olanlar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Sınava girmiş olan adaylar tercihlerini 21-30 Aralık 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM' ye gönderebilecekler. İnternetten yapılan tercihler 30 Aralık 2016 saat: 23:59' a kadar devam edecektir. 

ÖSYM' nin http://www.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik numarası ve şifrenizle birlikte giriş yapıp, tercihlerinizi yapabilirsiniz. 

 

kpss tercih kılavuzu kpss tercih ösym kpss tercih kılavuzu kpss önlisans tercih kpss ortaöğretim tercih
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!