Emekliler İçin Son Günler

0

Emeklilerin heyecanla beklediği promosyon haberlerine çok az bir zaman kaldı. Yaklaşık 12 milyon emeklinin gözü kulağı Başbakan Binali Yıldırım’ın yapacağı açıklamayı bekliyor. Promosyon çalışmalarının bu hafta tamamlanması ve net bir bilgi verilmesi bekleniyor.

Ödemeler Ne Zaman Olacak?

Promosyon konusu netleştikten sonra bankalar emeklilere ödemeleri ay başından itibaren yapmaya başlayacak. Promosyon konusu netleştikten sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu bankalar ile protokol imzalama işlemlerini gerçekleştirecek. Sürecin devamında emekliler promosyon verecek bankaya maaşını taşıyarak ödemesini alacak fakat bu işlemi yaparken 3 yıl boyunca maaşını başka bir yere taşımayacağının taahhüdünü vermesi gerekiyor. Promosyon ödemesi 3 yılı kapsadığı için böyle bir işlem gerektiren süreç bankanın emekli ile sözleşme imzalamasının ardından ödemeyi gerçekleştirebilecek.

3 Yıllık Ödeme

Tüm emeklilerin heyecan ile beklediği haberde merak edilen bir diğer konu da ödemenin nasıl yapılacağı. Promosyon ödemeleri her yılın ocak ayında 3 taksit olarak mı yapılacak yoksa 3 yıllık toplu ödeme şeklinde mi yapılacak henüz net bir bilgi yok. Yapılan son toplandı da hem ödeme şeklinin hem de emeklilere yapılacak ödemenin maaşa göre mi yoksa standart mı olacağının netleşmesi bekleniyor. Daha önceki alınan bilgiler ışığında düşünüldüğünde promosyonun maaşa göre olması ve ‘’ aylık ödemesi bin liraya kadar olan emekliler’’, ‘’ aylık ödemesi bin ile iki bin arasında olan emekliler’’ diye kategorize edilmesi ihtimali yüksek görünüyor. Başbakan Binali Yıldırımın yapacağı açıklama ile bu konu netlik kazanacak. Bankalar promosyon pazarlığına oturan Binali Yıldırım’ın promosyon tutarında artış yapması bekleniyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın