HSBC Konut Kredisi

0

Yatırım yapmak için konut almak istiyor yahut hayallerini kurduğunuz eve sahip olmak istiyorsanız HSBC sizler için konut kredisi imkanı sunuyor. HSBC “mortgage kredisi” dahilinde avantajlı koşullarla nakit sağlayabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

HSBC Bank’ın sunduğu konut kredisi kapsamında azami vade 120 ay olarak belirlenmiştir. HSBC 120 aya kadar olan vadelerde müşterilerine özel ödeme seçenekleri sunmaktadır. Konut kredisi dahilinde finansman sağlayan müşteri gelirine göre, ara ödeme, erken ödeme yapabilmekte ayrıca otomatik ödeme ile kredi taksitlerini uğraşmadan ödeyebilmektedir.

Kefilsiz Konut Kredisi: Aylık Yüzde 1,15 Faiz Oranı!

HSBC Bank konut kredisi uyarınca kefilsiz kredi avantajı sağlamaktadır. Mortgage kapsamında müşteri satın alacağı konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir. Konut kredisi dahilinde likidite sağlayabilmek için satın alınacak konutun tamamlanmış olması gerekmektedir. Tamamlanmış konut alımlarında minimum 5 bin Türk Lirası kredi sağlanabilmektedir. Söz konusu kredi uyarınca müşteri talebinin olması durumunda kredili hayat sigortası yaptırılarak müşterinin kredi borcunu teminat altına alınabilmektedir.

HSBC mortgage kredisi kapsamında aylık yüzde 1,15 faiz oranı uygulamaktadır. Ayrıca banka kredi dahilinde kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. HSBC’nin konut kredisi koşullarından yararlanarak 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri aylık 1,15 faiz oranı dan yararlanacaktır. 120 ay vadede kredi geri ödemesini tamamlayacak ise aylık taksitleri takribi bin 541 Türk Lirası kadar olacaktır. Bu durumda vade sonunda bankaya 184 bin 879,4 civarında kredi geri ödemesi yapılmış olacaktır.

Kredi tahsis ücreti olarak banka 500 Türk Lirası tahsil edecek olup, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedelini de müşteriden talep edecektir. Kefilsiz kredi de yıllık maliyet oranı yüzde 15,44 olacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın