Advert Advert Advert

Memur Emeklisine Ek Ödeme Artışı

Memur Emeklisine Ek Ödeme Artışı
Memur Emeklisine Ek Ödeme Artışı -

30 yıldan fazla çalışana memur emeklilerine yapılacak ek ödemenin tabanı 100 TL ye yükseltildi.

Memur emeklilerine yapılacak ek ödemenin taban uygulamasının 60 kuruşlardan başlayacak olması TBMM’yi harekete geçirdi. Yapılan düzenleme ile ödemenin tabanı 100 TL’ye yükseltildi.

Emekliye Minimum 50 TL

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba yasaya eklenen önergeye göre, memur emeklilerine verilecek yıllık ikramiye tutarı 50 TL’den az olmayacak.  Toplam ödeme tutarı ise 100 TL’den daha az olmayacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal ilk yaptığı açıklamada ‘’1989 yılında ek göstergesi hiç olmayan birisi 60 kuruş alacak’’ demiş ve bu konuda yasal düzenleme yapılması gerektiğini söylemişti.

Asgari Destek Netleşmedi

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen düzenlemeden sonra gelecek yılda itibaren 2550 TL ve altında ücret alan çalışanlar için, iş verenlere yapılan aylık 100 TL desteğin Bakanlar Kurulu tarafından belirlenmesi benimsendi. Yeni dönem için asgari ücret henüz netleşmediği için iş verene verilen 100 TL desteğin artıp artmayacağı konusunda net bir bilgi paylaşılmadı.

Vakıflara Bedelsiz Taşınmaz

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündem oluşturan maddelerden biri de öğrencilere eğitim veren ya da yurt hizmeti sunan vakıflara Hazine taşınmazlarının bedelsiz kullanım için verilmesi ile ilgili olan maddeydi. Uzun tartışmalardan sonra bu madde de geçti. Bu maddenin de onaylanmasından sonra Bakanlar Kurulu’nca vergi muafiyeti bulunan vakıflardan ilgili bakanların belirlediği gerekli şartları sağlayanları Hazineye ait taşınmazları bedelsiz olarak kullanabilecek. Bu yasaya göre devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan tüm taşınmaz yerler vakıflar adına bedelsiz kullanıma açılabilecek.

Memur emeklileri Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu 50 TL’den az olmayacak Hazineye ait taşınmazları bedelsiz olarak kullanabilecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!