Ana SayfaGündemAntalya' da Sümer Ezgü Sanat Akademisi Açıldı!

Antalya’ da Sümer Ezgü Sanat Akademisi Açıldı!
A

-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’ da bulunan ve Sümer Ezgü’ ye ait olan Sümer Ezgü Sanat Akademisi‘ nin açılışını yaptı.

Eğitime ve Sanata Önem Vereceğiz

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu açılış konuşmasında her şartta Ülkemizi zorluklardan çıkarmak için mücadele içinde olacağız ifadelerini kullandı. Ayrıca “ülkemizi zorluklardan çıkartmak için ekonomiye, sanata ve sanatçıya önem vereceğiz” dedi.

Türkiye’ ye yönelik yapılan saldırılar ile ilgili de konuşan Bakan Çavuşoğlu, “yapılan saldırılar ve şehitler bizleri daha da güçlendiriyor. Her şartta Ülkemizi zorluklardan çıkarmak için ekonomimize ağırlık vereceğiz. Sanata ve eğitime önem vereceğiz” dedi. Ayrıca Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için, her alanda çok fazla çaba sarf etmek gerektiğini ifade etti. 

EZGÜ:Sanat Tohumları Ekiyoruz

Antalya’ da açılan Sümer Ezgü Sanat Akademisinin kurucusu olan Sanatçı Sümer Ezgü, merkezilerinde yerli müzik enstrümanlarının yanında batı müziğinden enstrümanların da eğitimi olacağını ifade etti. Ayrıca Halk danslarının yanı sıra salon dansları, bale, drama ve konservatuara hazırlananlara eğitim verileceğini belirtti.

Akademinin en önemli birinin de Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı olması ve London College Of Music sertifikasını vermesidir. Yurt dışından burs imkanı sağlayıp, usta öğretici sertifikası verdiklerini dile getirdi. Öğrenci alımında yaş sınırı olmadığını belirten Ezgü, 5 ile 65 yaşına kadar öğrencileri olduğunu ifade etti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol