Turkcell’lilerin Kredi Notunu Öğrenebilmesi İçin Yapması Gerekenler

Teknolojinin gelişmesi ile kişilerin kurumlarla ilişkileri ve borç durumları daha saydam hale geldi. Bu saydamlığı sağlayanlardan biride artık kişilerin kredi notuna ulaşmanın kolay olmasıdır. Başka kimselerin dahi kredi notunu öğrenmenin kolaylaştığı ve telefon operatörlerinin dahi kredi notunu kıstas alması nedeniyle kişilerin kredi notunu bilmesi yararlı olacaktır. 

Kredi notu öğrenme hizmetini ülkemizde çeşitli kuruluşlar ve işletmeler çeşitli ücretler üzerinden kredi notunu öğrenmek isteyenlere sunuyor. Kredi notu öğrenme hizmeti sunanlar arasında Turkcell de yer alıyor. Turkcell müşterisi olanlar belli bir ücret karşılığında cep telefonlarını kullanarak çok kolay bir şekilde kredi notlarını öğrenmeleri mümkündür.

Turkcell müşterileri SMS yolu ile kredi notlarını öğrenebilir. Turkcell müşterileri 1122’ye 11 haneli TC kimlik numaraları ile ve 4 haneli doğum tarihinin yıl kısmını mesaj atarak kredi notlarını öğrenebilirler. Turkcell kredi notu öğrenme hizmeti karşılığında kredi notunu öğrenmek isteyenden 9 TL talep ediyor.

Turkcell Dışında Kredi Notu Öğrenme Hizmeti Sunan Kuruluşlar

Turkcell dışında kredi notu öğrenme hizmeti sunan çeşitli kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar Findeks ve bankalar olarak karşımıza çıkıyor. Findeks ’in sitesine girip üye olarak kredi notunu öğrenmek mümkünken bankaların internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks ve bankaların sunduğu kredi notu hizmetinin fiyatları farklıdır. Halı hazırda kredi notu hizmeti ücretinin belirli bir ölçütü olmadığı için farklılık gösterebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.