Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi? Kredi Kartı Aidatı! Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır? Detaylar İçin...

0
Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi Kartı Aidatı!

Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme araçları arasında yer alıyor. Hatta bir kişi en az iki kredi kartı kullanıyor. Hal böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor. Kredi kartı aidatları ne kadar da küçük gözükse de sonuç olarak bir gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi kartı aidatları birden fazla kredi kartı kullanalar için daha büyük bir sorun taşıyor.

Kredi kartı aidatı geri alınabilir mi sorusunun sırrı aslında kredi kartı aidatının yasallığında gizlidir. Kredi kartının aidatının yasal olup olmaması hali hazırda tartışma konusudur. Tüketici temsilcileri kredi kartı aidatının yasal olmadığını savunurken bankalar ve banka kuruluşları kredi kartı aidatının hizmet karşılığı alındığını ve dolayısıyla yasal olduğunu savunuyorlar.

Kredi kartı aidatı yasal mı sorusu ne kadar da tartışma konusu olsa da mahkemeler tarafından tüketici lehine karalar bulunuyor. Dolayısıyla bankalar kredi aidatını vermek istemese bile gerekli mercilere müracaat edilerek kredi aidatını geri almak mümkün.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi kartı aidatını almak için öncelikle bankanıza başvurmanız yararlı olacaktır. Bazı bankalar bu tarz işlerle meşgul olmak istemedikleri için kolaylıkla kredi kartı aidatını geri verebiliyorlar. Eğer bankanız tarafınca kredi kartı aidatını geri ödeme talebi reddedildiyse bankanıza iade taahhütlü itiraz dilekçesi yazarak kredi kartı aidatını geri alabilirsiniz. Bankanıza yazdığınız dilekçe de işe yaramadıysa alınan kredi kartı aidatı ile ilgili bir belge ile ve bir dilekçe ile Kaymakamlık binalarında veya Valilik binalarında bulunan Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmanız gerekir. Başvurunuz kısa sürede cevaplanacaktır ve büyük ihtimalle kredi kartı aidatınızı geri alabilirsiniz

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın