Rusya ve Türkiye’nin Turizm Yetkilileri Görüştü

0

Rusya ile yaşanan krizin ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesini pekiştirmek için Kültür Ve Turizm Bakanlığı atılımda bulundu. Bakanlık yetkilileri Rusya Turizm Ajansı ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Her iki ülkenin turizm yetkililerinin katıldığı toplantı Moskova’da gerçekleştirildi. Yetkililer karşılıklı olarak turizm ilişkilerinin daha iyi hale getirilmesi için taleplerde bulundu.

Toplantı esnasında Rusya Turizm Ajansı yetkilileri daha fazla Türk vatandaşının ülkelerini ziyaret etmesinden duyacakları memnuniyeti dile getirdi. Alınan bilgiye göre Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri geçen yıl olduğu gibi tekrar Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin kaldırılması ile Türk turist sayısının artacağını söylediler.

Özel Sektör İçin Çalışmalar Yapılacak

Yapılan toplantının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkileri yaptıkları açıklamada, ‘’ Rusya ülkemiz açısından çok büyük bir turist potansiyeli taşıyor. Ülkede faaliyet gösteren çok büyük şirketler var ve bu şirketlerde yüz binlerce kişi çalışıyor. Bu şirketlerde çalışan kişilerin tatillerini Türkiye’de yapması yönünde teklif götürdük. Bu bakanlık olarak ilk kez götürdüğümüz bir teklif, Rus yetkililer konu hakkında bir çalışma yapacaklar. Ocak ayında Türkiye’de bir toplantı daha gerçekleşecek. Bu toplantıda konuyu tekrar gündeme getireceğiz. Anlaşmanın içerisine özel sektörü de dahil etmeyi düşünüyoruz. Özel sektör için düşündüğümüz bazı kolaylıklar da var. Henüz bu konuyu fikir olarak sunduk. Bir dahaki toplantımızda bu konu ile ilgili Rus yetkililerden yanıt bekliyoruz’’ dedi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın