Gündem Mazeret Durumundan 44 bin Atama!

Mazeret Durumundan 44 bin Atama!

Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2016′ da aile birliğine bağlı olarak sağlık, can güvenliği nedenlerine ve mazeretlerine bağlı olarak 82 bin 777 öğretmenin tayin için müracaatta bulunduğu ifade etti.

Müracaat eden öğretmenlerin 44 bin 705‘ inin yer değiştirme işleminin yapıldığını belirtirken, öğretmenlerin mazerete bağlı olarak yer değiştirme dönemlerinde, ilgili yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarının belgelenmesi halinde öğretmenlerin tamamının yer değiştirme başvurusunun kabul edildiğini ifade etti.

Mazerete bağlı olarak yer değiştirmelerde, öğretmenlerin yer değiştirme isteklerinin karşılanabilmesi için öğretmen ihtiyacı olan eğitim kurumlarının hepsine İl Milli Eğitim Müdürlüklerince elektronik başvuru sayfasında yer  verilmektedir. Fakat yer değiştirme işlemleri öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde alanlarındaki norm açığı ölçüsünde gerçekleşebileceği kaydedildi. 

Taşlar Yerinden Oynadı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretimdde taşların yerinden oynadığını ifade etti. Üniversitelerin birbirinin kopyası olmamasını istediklerini, bu nedenle çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Bunun yanında beş araştırma üniversitesi belirleyeceklerini beyan etti.

 

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,146BeğenenlerBeğen
7,213TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler