Ana SayfaGündem81 İlde 81 Okula Yeni Spor Malzemeleri

81 İlde 81 Okula Yeni Spor Malzemeleri
8

-

Çocukların yaşamlarına sporla dokunmak, iyileştirmek, barış ve sevgi kavramlarıyla beslemek, Olimpiyat ve spor ruhunu çocuklara aşılamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliği ile yürütülen çalışma Türkiye’ de bulunan 81 İldeki 81 okulu yeni spor malzemeleriyle buluşturuyor.

” 1 Paket=1 Destek” Kampanyası

Türkiye’ nin 81 İlinde bulunan 81 okula 1 paket=1 destek kampanyası kapsamında spor malzemeleri veriliyor. Bu sayede çocukların hoşgörü, sevgi, barış anlamında gelişmeleri ve spor ruhuyla buluşmaları sağlanıyor.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları döneminde yürütülen kampanya ile yapılan spor malzemelerinin dağıtımına ilk olarak İstanbul Kağıthane Atatürk Ortaokulu ile başlandı. Olimpiyat Şampiyonumuz olan Taha Akgül’ de heyecanlı projede öğrencileri yalnız bırakmadı. 

Türkiye genelinde 81 okula hediye verilecek olan spor malzemeleri voleybol ağı, basketbol potası ve futbol topuna kadar toplamda 2 bin 500′ den fazla spor malzemeleri ile buluşmaya başlayacak.

Yepyeni spor malzemeleriyle buluşan Kağıthane Atatürk Ortaokulu öğrencileri Taha Akgül heyecanını da aynı anda yaşadılar. Öğrenciler kadar heyecanlı ve mutlu olan Taha Akgül, “Geleceğin Olimpiyat Şampiyonları bu Sıralardan Çıkacak” diyerek mutluluğunu dile getirdi. 

Binlerce Spor Malzemesi

Londra 2012 Olimpiyat döneminde ” Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına” projesi ile başlayarak ” 1 paket=1 destek” kampanyası oldukça ses getirdi. Şimdiye kadar Türkiye’ nin dört bir yanından çok sayıda okulun spor malzemeleri yenilenerek iyileştirmeler yapıldığı ifade edildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol