Ana SayfaGündem17 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

17 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı?
1

-

Ehliyet sınavına girmiş olan adaylar için beklenen tarihin açıklanmasına az kaldı. 17 Aralık 2016 tarihinde ehliyet sınavına giren adaylar, eğer sınavda başarılı olurlarsa direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar.

17 Aralık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17 Aralık 2016 ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunun detayları belli oldu. Ülke genelinde yapılan ehliyet sınavı sürücü adaylarının trafiğe çıkmaları için katıldıkları ehliyet sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından adaylarla paylaşılmak üzere değerlendiriliyor.

2016 yılının son ehliyet sınavı 10 Aralık Cumartesi günü yapılacaktı fakat, Milli Eğitim Bakanlığı’ nın sınav takviminde yapmış olduğu güncelleme sonrasında ehliyet sınavı 17 Aralık tarihine ertelenmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı sonuçları, geçmiş dönemler baz alındığı zaman 10 gün sonra açıklanmıştı. 

Buna göre 17 Aralık tarihinde yapılan ehliyet sınav sonuçlarının 29 Aralık tarihinde açıklanması bekleniyor. 

Ehliyet İçin Staj Dönemi

Ehliyet sınavını kazanan adaylar ilk olarak 2 yıl stajyer ehliyet belgesine sahip olacaklar. Bu zaman zarfında 5 kez kırmızı ışık ihlali yapılması, 5 kez hız limiti yapılması, 2 yıl süre zarfında toplam cezaları 75 puan olursa, ölümcül veya yaralanma kazasında suçlu görünürse stajyer ehliyet belgesi alınacak ve normal ehliyet verilmeyecek. 2 yıl sonra ise trafik kurallarına uyan ve yapılmaması gerekenlere dikkat eden stajyer belgesine sahip olan sürücüler ise normal ehliyetlerini alabilecekler. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol