Ana SayfaGündemTEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?
T

-

TEOG sınav sonuçlar için meraklı bekleyiş devam ediyor. İyi bir lisede eğitim almak isteyen öğrencilerin ter döktüğü TEOG 1. Dönem sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. 

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Kasım ayının sonunda yapılan TEOG 1. Dönem sınavına on binlerce öğrenci katılım gösterdi. Son günlerin en çok sorulan sorularından biri olan TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen güncel soru olmuştur. Öğrencilerin ter dökerek iyi bir lisede eğitim almak için girdiği sınavda, MEB’ in önceki yıllarda açıkladığı tarih baz alınarak bir tahmin yapılabilmektedir.

Sınav sonuçlarını alacak olan öğrenciler, ikinci dönem girecekleri TEOG sınav öncesi hazırlık niteliği taşıyacak. Sonucu olumsuz ve kötü olan öğrenciler ikinci dönem sınavına daha çok ağırlık vereceği için sınav sonuçları büyük önem taşımaktadır. 

Geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavı sonuçları karnelerin dağıtılmasından bir hafta önce açıklanmıştı. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi göz önüne alındığı zaman 13 Ocak Cuma günü açıklanacağına dair işaret vermektedir.

Sınav sonuçlarını öğrenecek olan öğrencilerin e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmaları gerekiyor. T.C Kimlik Numaralarını Öğrenci Numaralarını girdikten sonra sisteme giriş yapıp sonuçları öğrenebilirler. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol