TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

TEOG sınav sonuçlar için meraklı bekleyiş devam ediyor. İyi bir lisede eğitim almak isteyen öğrencilerin ter döktüğü TEOG 1. Dönem sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. 

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Kasım ayının sonunda yapılan TEOG 1. Dönem sınavına on binlerce öğrenci katılım gösterdi. Son günlerin en çok sorulan sorularından biri olan TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen güncel soru olmuştur. Öğrencilerin ter dökerek iyi bir lisede eğitim almak için girdiği sınavda, MEB’ in önceki yıllarda açıkladığı tarih baz alınarak bir tahmin yapılabilmektedir.

Sınav sonuçlarını alacak olan öğrenciler, ikinci dönem girecekleri TEOG sınav öncesi hazırlık niteliği taşıyacak. Sonucu olumsuz ve kötü olan öğrenciler ikinci dönem sınavına daha çok ağırlık vereceği için sınav sonuçları büyük önem taşımaktadır. 

Geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavı sonuçları karnelerin dağıtılmasından bir hafta önce açıklanmıştı. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi göz önüne alındığı zaman 13 Ocak Cuma günü açıklanacağına dair işaret vermektedir.

Sınav sonuçlarını öğrenecek olan öğrencilerin e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmaları gerekiyor. T.C Kimlik Numaralarını Öğrenci Numaralarını girdikten sonra sisteme giriş yapıp sonuçları öğrenebilirler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.