Anasayfa Gündem Turkish Bank’tan Konut Kredisi

Turkish Bank’tan Konut Kredisi

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen müşteriler için Turkish Bank “Konut Kredisi” imkanı sunuyor. Uygun koşullarla finansman imkanı sağlayan Turkish Bank, ödeme kolaylıkları ile de müşterilerinin nakit sıkışıklığı yaşamadan kredi geri ödemelerini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Turkish Bank konut kredisi (mortgage) dahilinde aylık yüzde 0,98’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Banka kredi kapsamında vade süresini 60 ay ile sınırlandırmıştır. Faiz oranları da likidite geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre farklılık göstermektedir.

Kısa Vadede Faiz Oranı Uygun!

Bahse konu mortgage uyarınca kredi kullanan bir müşteri 12 ay vadeye kadar kredi geri ödemelerini gerçekleştirecek ise aylık yüzde 0,98 faiz oranından faydalanacaktır. 13 ile 36 ay arası bir vadede kredi geri ödemesi yapılacak ise aylık yüzde 1,10; 37- 60 ay arası vadede ise yüzde 1,30 faiz oranı uygulanacaktır.

Turkish Bank konut kredisi kapsamında ödeme kolaylıkları da sunmaktadır. Faiz oranlarında sabit faizli yahut değişken faizli konut kredisi kullanılabileceği gibi kredi geri ödemesinde de eşit taksitli ve dönemsel ödemeli gibi seçenekler bulunmaktadır. Müşteri kendi gelir durumuna göre istediği ödeme planını belirtebilmektedir. Örneğin dönemsel ödemeli kredi tercihi, yılın belli dönemlerinde ikramiyeler alan maaşlı bir çalışan için uygun olabilmektedir. Böylece kalan kredi taksitlerinin miktarı azaltılabilmektedir. Eşit taksit ödemeli kredi seçeneğinde ise taksitler vade boyunca aynı kalmaktadır.

Turkish Bank konut kredisi uyarınca sağladığı finansman miktarının yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti kredi kullanımı sırasında tek defaya mahsus olmak üzere tahsil edilmektedir. Ayrıca banka hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteriye ait olup, müşteri özelinde farklılık göstermektedir. Bahse konu mortgage dahilinde ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli müşteriden tahsil edilmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

8 + 9 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,790BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,026TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler