Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz "Akif'i Okumak, Asım'ı Yaşamak" Etkinliğine Konuşma Yaptı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Akif’i Okumak, Asım’ı Yaşamak” Etkinliğine Konuşma Yaptı
M

-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ankara Atatürk Lisesi’nde düzenlenen “Akif’i Okumak, Asım’ı Yaşamak” etkinliğine katıldı. Etkinlikte yapmış olduğu konuşmada kitabının ilk ayeti “oku” olan bir dinin mensubu olarak okumaya teşvikin ne kadar önemli olduğunu açıkladı.

Mehmet Akif Ersoy Milletimizin Ortak bir Değeri Olmuştur

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Mehmet Akif “Osmanlı’ dan Cumhuriyete Geçiş Döneminde konuşmaları, yazıları ve şiirleriyle edebiyatımıza damga vurmuştur” ifadelerini kullandı. Ayrıca İstiklal Marşımızı kaleme alan çok önemli bir şahsiyet olduğunu belirtti. Yüksek ahlakı ve toplumsal sorunları gönülden anlatışıyla her zaman milletimizin ortak bir değeri olduğunu sözleriyle ifade etti.

Yılmaz, Sözlerine Şöyle Devam Etti:

Bu Coğrafyada yazılmış olan en önemli ktaplardan biri Mesnevi’ de “dinle” deniyor. Bu nedenle birinin okuması, diğerinin de dinlemesi gerektiğini vurguladı. Her ikisinin de çok önemli bir uygulama olduğunu, fakat okumanın daha ağır bastığını ifade etti.

Ayrıca Bakan Yılmaz sözlerine şu sözlerle devam etti: ” Eğer Akif olmasaydı Çanakkale Savaşı’ nın ruhu ve bugün bu derecede anlaşılamazdır ve anlatılmazdı. Mehmetçiğin Çanakkale’ de yazdığı destanı cephede kazandığı zaferi edebiyatımızda abideleştirmiştir” dedi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol