TEGV Ateşböcekleri Eğitim için Parlamaya Devam Ediyor!

0

TEGV çocukların bilgi ve yeteneklerini artırmak, yaratıcılıklarını geliştirmek, teknoloji ve bilgisayar alanlarında becerilerilerini geliştirmeleri açısından 2001′ den bu yana faaliyet gösteren”Ateşböceği Öğrenim Birimleri” 49 binden fazla çocuğa ulaşmayı başardı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri’nden biri olan İş Bankası Ateşböceği eğitim-öğretim döneminde çocuklarla buluşmaya devam ediyor. 

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi

TEGV’ in eğitim faaliyetlerini daha yaygın hale getirmek, tüm yerel talepleri karşılamak, bakış açılarını geliştirmek, yaratıcı bir birey olabilmeleri için gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş ve öğrencilerin hayallerini hayata geçirmek için 2001 yılında faaliyetlerine başladı.

İş Bankası Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi olarak Temmuz 2001′ en bu yana faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir. Birimde 12 adet bilgisayarlı eğitim odası bulunmakla beraber, bir adet serbest etkinlik odası bulunmaktadır. Eğitimde profesyonel bir eğitmen görev almaktadır. 

Eğitim açısından kişisel gelişimlerine de çok fazla katkıda bulunan öğrenciler sanat, toplumsal değerler, çevre ve okuma alışkanlığı, iletişim konusunda çok yararlı bilgilerle buluşmaktalar. Bunun yanında 6 saat bilgisayar, 6 saat serbest etkinlik saati olmak üzere toplamda 12 saat eğitim almaktalar. Bu yıl itibariyle 49 bin bini aşan çocuk sayısıyla birimden faydalanmışlardır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın