Gündem 28 Aralık' ta Hangi İller' de Okullar Tatil Edildi?

28 Aralık’ ta Hangi İller’ de Okullar Tatil Edildi?

Son Güncelleme:

Ülke genelinde yoğun şekilde ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle bazı İllerde ve İlçelerde okullar tatil edildi. Eğitime ara verilen İl ve İlçeler hangileridir

Karaman Valilinden yapılan açıklamaya göre devam eden kar yağışı nedeniyle Karamanda İl Hıfzıssıhha Kurulunun vermiş olduğu karara göre İl genelinde olan tüm okullarda eğitime ara verildi. Etkili ve yoğun şekilde gelişen kar yağışı nedeniyle eğitime 28 Aralık’ ta ara verildiği bildirildi.

Kahramanmaraş‘ ın Nurhak İlçesinde 27 Aralık’ ta taşımalı eğitim yapılan bölgeleri kapsayan kar tatili, 28 Aralık 2016 tarihi içinde ara verilmesi kararı alındı. Eğitim kar tatilinin tüm İlçeyi kapsayacak şekilde alındığı belirtildi.

Birçok İlde Kar Yağışı

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre birçok ilde devam edecek olan kar yağışı normal yaşamı aksatmasıyla birlikte, eğitime de engel oldu. Bunun yanında Konya, Ankara, Kayseri’ de devam eden kar yağışının etkili olması nedeniyle 28 Aralık’ ta okulların tatil olup olmayacağı merak konusu.

27 Aralık’ ta yoğun ve etkili olacak kar yağışı nedeniyle Aksaray, Konya ve Yozgat’ ta eğitime 1 gün ara verilmiştir. 28 Aralık tarihinde de, bu İllerde eğitime ara verilip verilmeyeceğini Valilikten yapılan açıklamalar neticesinde haberimizden öğrenebilirsiniz. 

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,401BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,636TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,528TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler