28 Aralık’ ta Hangi İller’ de Okullar Tatil Edildi?

0

Ülke genelinde yoğun şekilde ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle bazı İllerde ve İlçelerde okullar tatil edildi. Eğitime ara verilen İl ve İlçeler hangileridir

Karaman Valilinden yapılan açıklamaya göre devam eden kar yağışı nedeniyle Karamanda İl Hıfzıssıhha Kurulunun vermiş olduğu karara göre İl genelinde olan tüm okullarda eğitime ara verildi. Etkili ve yoğun şekilde gelişen kar yağışı nedeniyle eğitime 28 Aralık’ ta ara verildiği bildirildi.

Kahramanmaraş‘ ın Nurhak İlçesinde 27 Aralık’ ta taşımalı eğitim yapılan bölgeleri kapsayan kar tatili, 28 Aralık 2016 tarihi içinde ara verilmesi kararı alındı. Eğitim kar tatilinin tüm İlçeyi kapsayacak şekilde alındığı belirtildi.

Birçok İlde Kar Yağışı

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre birçok ilde devam edecek olan kar yağışı normal yaşamı aksatmasıyla birlikte, eğitime de engel oldu. Bunun yanında Konya, Ankara, Kayseri’ de devam eden kar yağışının etkili olması nedeniyle 28 Aralık’ ta okulların tatil olup olmayacağı merak konusu.

27 Aralık’ ta yoğun ve etkili olacak kar yağışı nedeniyle Aksaray, Konya ve Yozgat’ ta eğitime 1 gün ara verilmiştir. 28 Aralık tarihinde de, bu İllerde eğitime ara verilip verilmeyeceğini Valilikten yapılan açıklamalar neticesinde haberimizden öğrenebilirsiniz. 

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın