Ana SayfaGündemBankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Banka Dışında Başka Bir Kuruluştan Kredi Çekilebilir Mi?

Hayat şartlarının yeterince zor olduğu günümüzde sadece gelirle gereksinimleri karşılamanın neredeyse imkânsız olduğunu söyleyebiliriz. Gelirin gereksinimleri karşılamakta yetersiz kaldığı durumlarda kişiler finansman ihtiyacı duyar. Tüketici genelde bu finansman ihtiyacını bankalara kredi başvurusu yaparak gidermeye çalışabilir. Fakat ne yazık ki bankalardan kredi almak pek kolay bir durum değildir.

Bankalar kredi başvurusu kapsamında kişilerden bir yığın belge ister ve uzun diyebileceğimiz bir süre zarfında kredi başvurusunu değerlendirir. Bu değerlendirme sonucunda kişinin geliri vb. nedenlerden dolayı kredi verilmeyebilir.

Ayrıca tüketici 90 günü geçen borç ödeyememe durumuyla karşı karşıya kaldı ise ve idari takipten dolayı kara listeye girdiyse kredi kullanması çok zordur. Muhakkak ki kara listede yer alan kişilerinde finansmana ihtiyacı olacaktır. Kara listede yer aldığı için kredi kullanamayanlar bu yüzden banka dışında kredi veren kurumları veya kuruluşları merak edebilir.

Türkiye’de finansal odaklı hizmet veren ve vatandaşa destek olmayı amaçlayan kuruluşlar da faaliyet gösteriyor. Bu kurum ve kuruluşlar genelde halk yararı üzerine faaliyet gösteren kuruluşlar olduğu için kişilerin acil para ihtiyacını karşılamak amacı ile kolay finansman sağlıyor. Fakat banka dışında kredi verenlerden para alabilmek içinde bazı şartları yerine getirmek gerekebilir.

Türkiye’de banka dışında para veren kurum ve kuruluşları KOSGEB, POLSAN, İLKSAN, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, OYAK olarak sayılabilir. Yukarıda saydığımız kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yeterli şartları taşımanız halinde acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.