Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Banka Dışında Başka Bir Kuruluştan Kredi Çekilebilir Mi?

Hayat şartlarının yeterince zor olduğu günümüzde sadece gelirle gereksinimleri karşılamanın neredeyse imkânsız olduğunu söyleyebiliriz. Gelirin gereksinimleri karşılamakta yetersiz kaldığı durumlarda kişiler finansman ihtiyacı duyar. Tüketici genelde bu finansman ihtiyacını bankalara kredi başvurusu yaparak gidermeye çalışabilir. Fakat ne yazık ki bankalardan kredi almak pek kolay bir durum değildir.

Bankalar kredi başvurusu kapsamında kişilerden bir yığın belge ister ve uzun diyebileceğimiz bir süre zarfında kredi başvurusunu değerlendirir. Bu değerlendirme sonucunda kişinin geliri vb. nedenlerden dolayı kredi verilmeyebilir.

Ayrıca tüketici 90 günü geçen borç ödeyememe durumuyla karşı karşıya kaldı ise ve idari takipten dolayı kara listeye girdiyse kredi kullanması çok zordur. Muhakkak ki kara listede yer alan kişilerinde finansmana ihtiyacı olacaktır. Kara listede yer aldığı için kredi kullanamayanlar bu yüzden banka dışında kredi veren kurumları veya kuruluşları merak edebilir.

Türkiye’de finansal odaklı hizmet veren ve vatandaşa destek olmayı amaçlayan kuruluşlar da faaliyet gösteriyor. Bu kurum ve kuruluşlar genelde halk yararı üzerine faaliyet gösteren kuruluşlar olduğu için kişilerin acil para ihtiyacını karşılamak amacı ile kolay finansman sağlıyor. Fakat banka dışında kredi verenlerden para alabilmek içinde bazı şartları yerine getirmek gerekebilir.

Türkiye’de banka dışında para veren kurum ve kuruluşları KOSGEB, POLSAN, İLKSAN, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, OYAK olarak sayılabilir. Yukarıda saydığımız kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yeterli şartları taşımanız halinde acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.