Gündem Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması Sonuçlandı!

Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması Sonuçlandı!

Son Güncelleme:

TÜBİTAK, ODTÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı katkılarıyla yapılan Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması olan OYUN 2016 final sınavı ve ödül töreni yapıldı.

Ankara ODTÜ’ de gerçekleştirilen final sınavı ve ödül töreninde 554 finalist yarıştı. Ağustos ayında ön eleme sınavı ile başlayan maraton yapılan final sınavıyla 3 kategoride değerlendirildi. 100 dakika süren yazılı finalde 11 yedek, 5′ ortak olmak üzere toplamda 11 soru soruldu. Her yıl olduğu gibi bu yılda soruları Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı hazırladı.

Sınav Sonrası Renkli Etkinlikler Yapıldı

OYUN 2016 kapsamında sınav sonrasında renkli etkinlikler yapılarak oldukça eğlenceli zaman geçirildi. Türkiye’ nin ilk kadın satranç ustası olan Nilüfer Çınar tarafından gerçekleştirilen, tam 20 kişiye karşı oynamış olduğu simültane satranç gösterisi büyük ilgi gördü.

Ayrıca Uluslararası alanda vurmalı çalgılar üstadı olan Gerçek Dorman Ritmik Zeka atölyesi de yoğun ilgiyle karşılandı. Sınavın yapıldığı gün değerlendirme sonuçları belirlenmesiyle en iyiler için ödül töreni düzenlendi. Yapılan ödül törenine Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gönül Sayan ve İş Bankası Kurumsal İletişim Bölümü Müdür Yardımcısı Müge Nevşehirli Veziroğlu katılım gösterdi.

Tören renkli görüntülere de sahne oldu. Her iki kategoride yarışıp 11 soruya cevap veren birinciliği ve 24 bin TL para ödülüne sahip olan yarışmacılar keyifli zaman geçirdiler.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler