Bankacıyım.Net

Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması Sonuçlandı!

Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması Sonuçlandı!

TÜBİTAK, ODTÜ ve MEB desteğiyle gerçekleşen 21. Zeka Oyunları Yarışması ödül töreni yapıldı.

TÜBİTAK, ODTÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı katkılarıyla yapılan Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması olan OYUN 2016 final sınavı ve ödül töreni yapıldı.

Ankara ODTÜ’ de gerçekleştirilen final sınavı ve ödül töreninde 554 finalist yarıştı. Ağustos ayında ön eleme sınavı ile başlayan maraton yapılan final sınavıyla 3 kategoride değerlendirildi. 100 dakika süren yazılı finalde 11 yedek, 5′ ortak olmak üzere toplamda 11 soru soruldu. Her yıl olduğu gibi bu yılda soruları Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı hazırladı.

Sınav Sonrası Renkli Etkinlikler Yapıldı

OYUN 2016 kapsamında sınav sonrasında renkli etkinlikler yapılarak oldukça eğlenceli zaman geçirildi. Türkiye’ nin ilk kadın satranç ustası olan Nilüfer Çınar tarafından gerçekleştirilen, tam 20 kişiye karşı oynamış olduğu simültane satranç gösterisi büyük ilgi gördü.

Ayrıca Uluslararası alanda vurmalı çalgılar üstadı olan Gerçek Dorman Ritmik Zeka atölyesi de yoğun ilgiyle karşılandı. Sınavın yapıldığı gün değerlendirme sonuçları belirlenmesiyle en iyiler için ödül töreni düzenlendi. Yapılan ödül törenine Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gönül Sayan ve İş Bankası Kurumsal İletişim Bölümü Müdür Yardımcısı Müge Nevşehirli Veziroğlu katılım gösterdi.

Tören renkli görüntülere de sahne oldu. Her iki kategoride yarışıp 11 soruya cevap veren birinciliği ve 24 bin TL para ödülüne sahip olan yarışmacılar keyifli zaman geçirdiler.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.