17 Aralık tarihinde yapılan ehliyet sınavı sonrasında, adaylar heyecanlı bekleyişlerine ara verip sonuçlara odaklandılar. Sınavda başarılı olan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar. 17 Aralık tarihinde ehliyet sınavına girip sonuçlarını öğrenen adaylar hangi kriterlere tabi tutulacaklar? İşte haberin detayları

Sınav Sonuçları Açıklandı! Ehliyet Sınavına Dair Detaylar

MEB resmi internet sayfasından açıklanan 17 Aralık ehliyet sınav sonuçlarına göre, adaylar hangi kriterlere göre direksiyon sınavına tabi tutulacaklar. 

2016′ nın son ehliyet sınavı olarak adayların heyecanlı bekleyişlerini hakeden sınavda, adaylar sonuçlarına hız kesmeden odaklanmaya devam ediyor. Sınav sonuçlarıyla başarılı olan öğrenciler direksiyon sınavına tabi tutulacaklar. 

Geçmiş dönem baz alınırsa MEB tarafından yapılan ehliyet sınavları 10-12 gün arasında sonuçlanıyordu. Buna göre 17 Aralık 2016 tarihinde yapılan ehliyet sınavı sonuçları 29 Aralık 2016 tarihinde açıklanması öngörülebilir.

Sınavda başarılı olan adayların direksiyon sınavında da başarılı olabilmeleri için bazı kriterlere uymak zorundalar. Park yerine giriş ve çıkışlar, sinyal verme, kontrolsüz çıkış, panik, heyecan gibi durumlar göz önünde bulundurulacak. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.