Mersin’ de geceden beri şiddetini azaltmayan ve yoğun şekilde yağan yağmur nedeniyle Mersin sel sularının içinde kaldı. Vatandaşlar yollarda ve araçlarında mahsur kaldılar. Sel felaketi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Yağışların çok kuvvetli olması nedeniyle trafik durdu, yüzlerce vatandaş yollarda ve araçlarda mahsur kalarak yardım beklediler. Yoğun yağış ve sel nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Öğrencilerin merakla bekledikleri soruların cevaplarından biri de 30 Aralık’ ta okullar tatil edilecek mi? Yarın Mersin hava durumu nasıl olacak?

Mersin’ de 30 Aralık’ ta Okullar Tatil mi?

Yoğun yağışın getirdiği sel felaketi nedeniyle Mersin merkez, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Erdemli, Tarsus  Çamlıyayla İlçelerinde tüm eğitim kurumları bir gün süreyle eğitime ara verdi. İl genelinde devam eden sağanak yağış nedeniyle okulların 30 Aralık’ ta tatil olup olmayacağı merak ediliyor.

Meteorolojiden yapılan son açıklamaya göre Cuma günü öğleden sonraya kadar devam edecek olan yağış nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi açıklamada yaptı. Kentte hakim olan yağış nedeniyle vatandaşların mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamaları yönünde uyarı geldi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre bugün saat 09:15′ e kadar metrekareye 125 kg. yağmur düştü. Yağışın Cuma günü öğleden sonraya kadar etkisini ve şiddetini devam ettireceği bildirildi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.