Ana SayfaEkonomi2017 Yatırımcı İçin Teşvik Yılı

2017 Yatırımcı İçin Teşvik Yılı
2

-

Ekonomik durgunluğun önüne geçmek için yapılan atılımlardan sonra Ekonomi Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan ekonomi paketinden de yatırım yapanlar için güzel haberler gelmeye devam ediyor. 2017 yılı yatırımcı için teşvik yılı olacak.

İstihdama Asgari Ücret Desteği

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan EKK (Ekonomi Koordinasyon Kurulu) tarafından hazırlanan ekonomi paketine göre,2017 yılında istihdam programı katma değeri yüksek orta ve ileri teknoloji sektörlerinde uygulanmaya başlanacak. İşverenler mevcut istihdamın üzerine yeni istihdam koydukları taktirde işçiye verilen asgari ücretin yarısını İŞKUR üstlenecek. İş verene bir yıl süresince yüzde 50, ikinci yıl ise yüzde 25 asgari ücret desteği verilecek.

İhracata Yüzde 100 Teminat

Ekonomi paketini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım,’’ 2017’de ihracatın artması için önlemlerimiz var. Eğer iş adamları ihracata ilave ihracat yaparsa devlet olarak biz arkalarındayız destekleyeceğiz. Eximbank sermayesini arttıracağız. Müteahhitlik alanında kullandırılan kredilerde yurt dışı yükleniciler Türk malına faizsiz uygulamaya geçiyor. İnşaat alanında buradan oraya götürülen işlerde kredilerden faiz alınmayacak. İhracata yüzde 100 teminat verilecek’’ dedi.

KOBİ’lere Kredi Müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım açıklamasının devamında, ‘’ Bilim ve Sanayi Bakanlığı’nın KOBİ’lere yönelik destek planları var. İşletmelere 50 bin lira kredi vereceğiz ilk bir yıl ödeme istemiyoruz. Daha sonra 3 ayda bir taksitlendirmeli geri ödeme alacağız. Bu krediden 15 bin KOBİ’nin faydalanmasını planlıyoruz. Faizsiz olarak 3 yıl boyunca 50 bin liraya kadar para vereceğiz’’ dedi. Yıldırım, yapılacak teşviklerin ve kredilerin tamamı için bütçeden yapılacak tasarrufların kullanılacağını belirtirken mali disiplinin süreceğinin altını çizdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol