Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası Sınavları

0
Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası Sınavları

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası Personel alımlarını takip eden hemen her aday için aklında aynı soru vardır. Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası Sınavları Süreçleri Nasıl Olur? Ziraat Bankası Sınavlarında neler sorulur? Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılır? Sınav sonuçları nereden öğrenilir? Bankanın istediği CV nasıl olmalıdır?

Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası Sınavları 

Bankacılık alanı ile ilgilenen hem öğrenci hem de yeni mezun adaylar gibi kıdemli bankacıların da aklının bir köşesinde Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’nda çalışmak, görev almak vardır. Ülkemizin Kamu bankaları arasında yer alan ve en yaygın şube ve genel müdürlük ağına sahip, aynı zamanda en köklü bankası olan Ziraat’de kariyer yapmak aslında göründüğü kadar zor değildir. Banka her yıl alınacak personel ve memur kadrolarını belirledikten sonra belli aralıklarla bunları yayınlamakta ve başvuran adayları sınavlara davet etmektedir.

Ziraat Katılım Bankası Sınavları İçeriklerinde Neler Vardır?

Bilindiği üzere Ziraat Bankası’ndan sonra henüz yeni bir yapılanma içerisinde olan Ziraat Katılım Bankası Sınavları da aynı düzeyde ve aynı formatta olması beklenmektedir. Başvuruları olumlu sonuçlanan adaylar bankanın belirlediği soru ve mülakatlara dahil olmaktadır. Bu sınavlardan başarılı olan adaylar ise Ziraat Katılım Bankası memur alımları mülakat süreçleri ile devam etmektedir.

Yazılı sınavlar, belirtilen sınavın yapılacağı merkezler de seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Diğer tüm sınavlarda olduğu gibi sınava giriş şartları hemen hemen aynıdır. ( Ziraat Katılım Bankası Sınavı girişlerde cep telefonu getirilmemesi, sınava 15 dakikadan geç kalınmaması, mutlaka nüfus cüzdanı ve emsali belge ile gelinmesi şeklinde)

Yazılı Sınavlar 3 Aşamadan Oluşuyor

Yazılı sınavlar genel olarak 3 ayrı bölümden oluşmakta ve tek oturum da gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası Sınavları önceki yıllarda 160 adet sorudan oluşturuluyor ve toplam 180 dakika adayların bu soruları yanıtlaması bekleniyor.

  • Sınavın 1. bölümü genel kültür-genel yetenek, 2. bölümü yabancı dil, 3. bölümü ise alan konularından oluşmakta,
  • Sınavın 3. bölümü; İdari Alan ve Mühendislik Alanı olmak üzere iki alan için ayrı ayrı gerçekleşmektedir.
  • Sınavın 1. ve 2. bölümü (Genel Kültür-Genel Yetenek, Yabancı Dil) her 2 alan için de ortak olarak yapılmaktadır.
  • Sınavın 2. bölümü (Yabancı Dil), İngilizce olarak gerçekleşirken,
  • Sınavın 3. bölümü (Alan Bilgisi) İdari veya Mühendislik Alanı’na göre farklılık göstermekte olup, her bir alan için sınav konuları da değişmektedir.

Bu alanlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mülakatlar ve Son Değerlendirmeler

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası Sınavları, sonrasında mülakata katılmayı hak eden adaylara mülakat tarihleri ve yanında bulunması istenilen belge ve evraklar kurumun web sayfasından yayınlanmaktadır.

Yapılan Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası Mülakatları neticesinde 60 üzeri puan alınması gerekmektedir, bu puanın altında kalan adaylar son değerlendirmeye dahil edilemeyecektir. Puanı 60 üzerinde olan adaylar için ise; sınav sonucunun ortalaması ile nihai başarı notu hesaplanacaktır. Mülakatların içeriği ve mülakat soruları hakkında detaylı bilgiyi bize sorabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Katılım ve Ziraat Bankası iş ilanları 2019 içerisinde yapılacak mı henüz net bir bilgi verilmedi. Bunun için internet sitemizi takip edebilir, güncel iş ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Hem Ziraat Katılım hem de Ziraat Bankası Sınavları için dikkat edilmesi en önemli noktalardan biri detaylı bir CV’dir.

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası İş ilanları, personel alımları ve sınavları için tüm adaylar başarılar dileriz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın