Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) takvimi kesinleşti. Aile ve Sosyal Politikalar Bingöl İl Müdürlüğü, EKPSS ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birçok engelli adayın merakla beklediği takvim böylece netleşmiş oldu.

Sınav 24 Nisan’da Yapılacak

Yapılan EKPSS açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Engellilerin devlet memurluğuna alınmaları hakkında belirlenen yönetmelik uyarınca EKPSS 2016 sınavı, 24 Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde gerçekleştirilecektir. Sınava girecek olan tüm adaylar için başvuru süresi 23 Şubat 2016 tarihinde başlayacak ve 9 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.”

Başvuru İçin Son Tarih 16 Mayıs

“Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak olan adaylar için başvuru süresi 3 Mayıs 2016 ile 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında olacaktır. Özel iş eğitim uygulama merkezi ya da okul mezunu olan adaylar sadece kura için başvuracak ve sınava girmeyeceklerdir. Bu nedenle sadece başvuru yapmaları yeterli olacaktır.”

Belge İle Başvuru Şart

Adaylara ayrıca, ÖSYM merkezlerine başvuru yaptıkları sırada, engellilik durumlarını ve sınıflandırılmasını belgelemeleri konusunda uyarı yapıldı. Yanlarında engellilik durumunu belirten belgelerle gelmeyenlerin başvurularının kabul edilmeyeceği de bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.