Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yürütülen ve 2015 Mart ayında hayata geçirilen projede, özellikle okuyamayan kız çocuklarının yeniden eğitime kazandırılması hedefleniyor.

10 Bin Kız Çocuğunun Okullaştırılması Hedefleniyor!

Okula kaydı yapılmış olan fakat çeşitli nedenlerden dolayı okula gidemeyen kız çocukları tespit edilip yeniden okullaştırılacak. Gaziantep’ te 10 bin kız çocuğunun okullaştırılması hedeflenen proje kapsamına Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 14 pilot İle Gaziantep’ te dahil edildi.

2015 Mart ayında başlatılan proje kapsamına dahil olan İller Bitlis, Ağrı, Diyarbakır, Bingöl, Hakkari, Erzurum, Kars, Iğdır, Muş, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Van‘ da aile ziyaretleri gerçekleştirilerek çeşitli kesimlere eğitim verildi.Daha fazla çocuğa ulaşmak ve kaliteli eğitim verebilmek için ” eğitimcilerin eğitimi” kapsamında Gaziantep’ te bir otel’ de 200 eğitimciye eğitim toplantısı düzenlendi.

Yapılan eğiitmin üçüncü gününe toplantıya veliler de dahil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerin katılım gösterdiği toplantıda velilere, okulun önemli ve devamlılığın gereklilikleri anlatırdı.Gaziantep’ te 10 bin çocuğun yeniden okula kazandırılması hedefleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.