Ana SayfaEkonomiTaksitle Cep Telefonu Almak Mümkün Mü?

Taksitle Cep Telefonu Almak Mümkün Mü?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Cep Telefonu Taksitli Alınabilir Mi?

BDDK’nın yaptığı düzenleme ile birlikte kredi kartı ile taksitli telefon almanın önü kapandı. Kredi kartı ile taksitli telefon almanın yasaklanması ile birlikte telefon satışlarında bir düşüş olduğu söylenebilir. Ayrıca kredi kartı kullanılarak taksitli telefon alınamaması hem tüketici hem de satıcılar tarafından tepki ile karşılandı. Haliyle tüketicilerde satıcılarda yasağı delmek için çeşitli yollara başvurdu.

Genelde kredi kartı ile taksitli cep telefonu satabilmek için satıcılar telefon yerine farklı bir ürün satışı göstererek satış yapma yöntemini kullanıyor. Fakat taksitli telefon almanın farklı yöntemleri de yok değil. Bankalarla anlaşmalı mağazalardan telefon alınıp alışveriş kredisi veya tüketici kredisi kullanılarak taksitli telefon alınabilir.

Tüketici kredisi kullanabilmek için bankalar ile anlaşmalı büyük teknoloji mağazalarının tercih edilmesi gerekiyor. Daha sonra mağazanın için bulunan banka notlarından SMS yoluyla ürünün bedeli kadar kredi talebinde bulunuyor. Kredi talebinin ön onaydan geçmesi halinde ürün kredi ile satın alınabiliyor.

Tüketici Kredisi Veren Bankalar

İNG Bank Teknosa ile yaptığı anlaşma çerçevesinde Tekno kredi adı altında 750 TL ile 15.000 TL miktarında 36 ay vadeli alışverişe özel kredi veriyor. İNG Bank Tekno kredi kullanılarak cep telefonu dâhil olmak üzere çeşitli teknolojik ürünün taksitli alınması mümkündür.

Denizbank Media Markt ile yaptığı anlaşma ile tüketici kredisi veriyor. Tüketici kredisi ön onayı alındıktan sonra alınan elektronik aletin ödemesi kart ile yapılıyor ve 7 gün içeresinde Denizbank şubelerine slip ile birlikte gidilerek kredi alınabiliyor.

Fakat şunu da söylememiz gerekir ki tüketici kredisi kullanılarak taksitli teknolojik alet almak ile kredi kartı kullanılarak almak aynı değildir. Kredi kartı ile taksitlendirmede faiz uygulanmazken tüketici kredisi kullanmanız halinde faiz ödemesi yaparsınız.

 

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.