Anasayfa Ekonomi Emekli Promosyonu Bugün Açıklanıyor!

Emekli Promosyonu Bugün Açıklanıyor!

Uzun yıllardır gündemi meşgul eden, emeklilerin merakla beklediği banka promosyonlarında nihayet sona gelindi. Çalışmalara başlanmasının ardından geçen sürede 3 farklı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın değiştiği promosyon görüşmelerinin sonucunun bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından bugün yapılan açıklamaya göre emeklilerin uzun süredir beklediği promosyon rakamları bugün açıklanacak. Bakan Müezzinoğlu beklentilerin yüksekliğini bildiklerini ancak realitenin bundan farklı olduğunu dile getirdi. Son çalışmaları yaptıktan sonra konuyu Başbakan Binali Yıldırım’a intikal ettirdiklerini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, Başbakan’ın yaptığı görüşmelerle rakamın bir miktar daha yükseldiğini belirtti. Emekli promosyonları bugün açıklanacak.

Asgari Ücret Resmi Gazete’de!

Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıklanan 2017 yılında uygulanacak asgari ücrete ilişkin karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aralık ayı başında toplantılarına start veren Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün itibariyle son toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirmişti. Toplantıda asgari ücrete 2017 yılı için yüzde 8 oranında zam yapılması kararlaştırıldığı açıklandı. Karar, işçi kesimini temsil eden Türk- İş’in muhalefetine rağmen; hükümetin ve işveren tarafını temsil eden TİSK’in oylarıyla komisyondan geçti.

Kararla 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında geçerli olacak bir günlük normal çalışma karşılığı ücret 59 lira 25 kuruş olarak tespit edildi. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar uyarınca asgari ücret 2017 yılının tamamında brüt bin 777 lira 50 kuruş, net bin 404 lira 6 kuruş olarak uygulanacak. Asgari ücretin bin 600 Türk Lirası olmasını isteyen Türk- İş, TÜİK’in geçtiğimiz yıl belirlediği bir işçinin aylık yaşam maliyetinin altında kalan zam oranına muhalefet etti. Zam yapılmasına karşı olduğunu açıklayan TİSK ise karar lehine oy kullandı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

13 − 11 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler