Ana Sayfa Ekonomi Emekli Promosyonları Açıklandı!

Emekli Promosyonları Açıklandı!

-

Emekli vatandaşların yıllardır beklediği promosyon ücretleri nihayet açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan promosyon ücretleri 300 lira ile 450 lira arasında değişiklik gösteriyor.

1.000 Türk Lirası’nın altında emekli aylığı alan vatandaşlara 300 Türk Lirası, 1.000 Türk Lirası ila 2.000 Türk Lirası aralığında emekli aylığı alan vatandaşlara 375 Türk Lirası, 2.000 Türk Lirası üzerinde emekli aylığı alan vatandaşlara ise 450 Türk Lirası ödenecek.

Ödemeler Ne Zaman Başlıyor?

2017 yılında emeklilere yapılacak promosyon ödemeleri; gelecek yılın ilk 2 ayı içerisinde hesaplara tek seferde yatırılacak. Toplamda emeklilere yapılacak promosyon ödemesinin 5 milyar Türk Lirası’nı bulması bekleniyor.

Promosyonu banka hesabına yatan ve bu parayı kullanan emekli, promosyon ücretini aldığı bankadan maaş hesabını 3 yıl süreyle başka bir bankaya götüremeyecek. Bu sayede banka da emeklinin maaşı üzerinden yapacağı işlemleri 3 yıl süreyle kendisinden gerçekleştirmesini garanti altına almış olacak.

Emeklilere Göre Meblağ Düşük!

2012 yılında başlayan emeklilere banka promosyonu çalışmalarının sonunda tatmin edici bir rakam çıkmasını bekleyen emekliler ortaya çıkan rakam sonucunda adeta sükut- u hayale uğradılar. Uzun zamandır bankacılık sektörü ile hükümet arasında geçen pazarlıklar sonrasında kendilerine tatmin edici bir rakamın verileceğini düşünen emeklilerin çoğunluğu ortaya çıkan rakamdan memnun değil.

Yıllardır promosyon ücreti olarak konuşulan rakamların çok altında ortaya çıkan promosyon ücreti, emeklilerin beklentisinin neredeyse üçte biri konumunda. Zira hali hazırda hükümet tarafından açıklanan rakamı emekliler yıllık olarak bekliyorlardı. 3 yıllık verilen rakam, en düşük emekli aylığı alanlar için yıl bazında bakıldığında sadece 100 Türk Lirası’na tekabül ediyor. 2 Bin Türk Lirası aylık alanlar için ise yıl bazında düşünüldüğünde promosyon ücreti ancak 150 Türk Lirası olarak ortaya çıktı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,690BeğenenlerBeğen
11,333TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,440TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler