Advert Advert Advert

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli Kredi Nedir?
Ertelemeli Kredi Nedir? -

Bankalar yeni müşteriler kazanmak adına çeşitli kredi kampanyaları ile tüketicinin karşısına çıkıyor. Bankaların dikkat çeken kredi kampanyaları arasında ertelemeli kredi kampanyaları da yer alıyor. Ertelemeli kredi nedir? Hangi bankalar ertelemeli kredi veriyor?

Ertelemeli Kredi

Türkiye bankacılık sektöründe rekabet oranı fazla olduğu için bankalar farklı kredi kampanyaları oluşturarak rekabette bir adım öne geçmeye çalışıyorlar. Özellikle sektörde yeni sayılan bankalar köklü bankalar ile mücadele edebilmek için farklı kredi kampanyaları düzenleyebiliyorlar. Kredilendirme kampanyaları arasında ertelemeli kredi kampanyası farklılık gösteriyor.

Ertelemeli krediyi tanımlamak gerekirse alınan kredinin taksit ödemeleri belli bir süre zarfından sonra başlanan kredilere ertelemeli kredi denir. Normal şartlarda kredi kullanımı halinde kredi taksitleri bir ay sonra ödenmeye başlar. Yani ocak ayında çekilen kredinin taksiti şubat ayında ödenir. Ertelemeli kredide ise kredi kullanıldıktan sonra taksit ödemeleri genellikle 3 ay sonra başlar. Örneğin ocak ayında ertelemeli kredi kullanılması halinde kredi taksitleri mart ayında ödenmeye başlanır.

Ertelemeli Kredi Faydalı MI?

Ertelemeli kredinin taksit ödemleri normal krediye göre geç başladığı için tüketiciye finansal bir rahatlama sağladığı söylenebilir. Fakat ertelemeli kredilerin taksit tutarları normal kredi taksit tutarlarına göre daha fazladır. Çünkü ertelemeli kredide ertelenen süre kredi taksitinden düşülür. Yani 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli kredi alınması halinde kredi 33 ay taksitle ödenir. Dolayısıyla ertelemeli kredi ilk 3 ay kişileri rahatlatsa da daha sonra kişilere fazla borç yükü yükleyebilir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

İNG Bank ihtiyacı olana mola sloganı ile duyurduğu kredi kampanyası ile müşterilerine ertelemeli kredi kullanma imkânı sunuyor. İNG Bank ertelemeli ihtiyaç kredisini uygun faiz oranı ve 36 ay vade imkânı ile sunuyor.

QNB Finansbank ertelemeli kredi kampanyası başlatan bankalar arasında yer alıyor. Finansbank ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterilerine 48 ay vade seçeneği ve uygun faiz oranı sunuyor.

Akbank ertelemeli kredi veren bankalardan biridir. Akbank 48 ay vadeli ve uygun faiz oranlı kredi kampanyasında müşterilerine 3 ay sonra ödeme imkânı da tanıyor.

 

 

Ertelemeli kredi ertelemeli kredi veren bankalar İng bank QNB Finansbank Akbank ertelemeli kredi nedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!