Başbakan Yıldırım: Mevzuata Takılmayın, Çalışın

0

Başbakan Binali Yıldırım TÜGİK (Türkiye Genç İş adamları Konfederasyonu) toplantısında yaptığı açıklamada iş adamlarının belirttiği mevzuat sıkıntılarına da yer verdi. Yıldırım, ‘’ Her zaman gençlerimizin arkasındayız ancak biz engelleri kaldırmak için çalışırken, onlar mevzuat bahanesine sığınıyorlar. Genç iş adamların sesleniyorum mevzuata tapmayın, mevzuatı bahane etmeyin, siz işinizi yapın’’ dedi.

Bankalardan Ben De Şikayetçiyim

Başbakan Yıldırım açıklamasında bankaların kredi çekenlere tavrını eleştirdi. Yıldırım, ‘’ 15 Temmuz’da ülkemiz zor bir dönem giriş yaptı. Bankaların bu süreçten sonrasında kredileri erken geri çağırmasından ve mevcut limitleri kullandırmamalarından ben de şikayetçiyim’’ dedi.

Her Şeyi Devletten Beklemeyin

Başbakan Binali Yıldırım Türkiye Genç İş adamları Konfederasyonu toplantısındaki açıklamasının devamında, bir iş adamının bahsettiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen elektrik kesintilerinin yaşattığı sıkıntı ve sistemin yetersizliğinden şikâyet etmesi üzerine bu konuya da değinerek, ‘’ Elektrik ile ilgili yaşanan sıkıntıları anlıyorum ancak her şeyi devletten beklememek lazım. Her zaman devletin kurumlarının teşekkülü olmayabilir. Elektrik parasını ödemeyen kaçanlar var. Bu şartlarda nasıl alt yapı yapılsın, bu kadar fatura ödemeyen devleti zarara sokan kişi var. Bunların sorumluluğu devlete yansıtılıyor. Devletin suçu ne faturasını düzenli ödeyenin suçu ne bunları iyi düşünmek lazım’’ dedi.

Yerli Malına Rağbet Gösterin

Başbakan Yıldırım konuşmasının devamında, ‘’ Sizler iş adamları olarak yerli malını tercih edin. Uluslararası alanda rekabetimizi arttırmamız lazım, elimizde olmayan ürün elbette ki dışarıdan alınacak. Ancak elimizde olan ürünü ülkemizden tercih ettiğimizde cari açık azalacak. Eğer bu alışkanlığa dönerse biz yerli sanayiyi geliştirebiliriz. Yerli malı kullanımı parayı ülke içinde döndürür. Pahalı da olsa yerli malı tercih edin. Pahalı olsun bizim olsun’’ dedi.

Çalışana Kriz Yok

Toplantıda söz alan bir iş adamının yeni işletmeler açmak istediklerini ancak OSB’lerdeki alanların bu konuda yeterli olmamasından şikâyet etmesi üzerine Yıldırım, ‘’ Yurt dışındaki hainler Türkiye’de kriz var, şirketler kapanıyor, ülkede para kalmadı diyordu. Hani nerede kriz? Bu sözlerle Türkiye ekonomisini dağıtmaya çalışıyorlar. Bakın kardeşimiz yeni iş kuracak arsa bulamıyor. Demek ki çalışana kriz yok, çalışan üretiyor, kazanıyor’’ dedi.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version