Ana SayfaBankacılıkKredi Kartı İle Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İle Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?
K

Kredi Kartı İle Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır? Kredi Kartı İle Fatura Ödeme İçin Yapılması Gerkenler! Detaylar İçin...

-

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Bilişim hizmetlerinin gelişimi ve teknolojinin ilerlemesi ile bireysel olarak yapılması gereken çoğu işlem artık internet üzerinden yapılabiliyor. Her geçen gün internet alt yapısı gelişiyor. Bu gelişime internet bankacılığı ayak uydurarak internet üzerinden işlem hacmini artırıyor. Gelişen teknoloji ile internet bankacılığının fırsatları kullanılarak çeşitli fatura ödemeleri internet üzerinden yapılabiliyor.

İnternet üzerinden kredi kartı kullanılarak çeşitli ödemeler yapılıyor. İnternetten ödeme hizmeti veremeyen kurumlar da internet üzerinden ödeme hizmeti verebilmek için çeşitli alt yapı çalışmaları yapıyor. İnternet üzerinden telefon faturasından elektrik faturasına, su faturasından internet faturasına kadar çeşitli faturalar kredi kartı kullanılarak ödenebiliyor.

Öncelikle kredi kartı kullanarak ödeme yapabilmek için ödeme yapacağınız kurumun web sayfasına girmeniz gerekiyor. Yani su faturasını ödeyecekseniz İSKİ’nin web sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Daha sonra ödeme sekmesine girmeniz gerekiyor. Ödeme işlemleri bölümüne girdikten sonra sistem sizden fatura bilgilerini isteyecektir. Faturanın üstünde bulabileceğiniz fatura bilgilerini girerek ödeme işlemine devam edebilirsiniz. Daha sonra kredi kartı hesap numarasını ve kredi kartı güvenlik numarasını girerek işlemi onaylayabilirsiniz.

Kredi kartı ile fatura ödeme işlemi için kredi kartı limitinizin yeterli olması gerekir. Kredi kartı limiti yetersiz gelirse işlem gerçekleşmeyecektir. Ayrıca kredi kartı dışında banka hesabı üzerinden otomatik ödeme talimatı da verilerek fatura ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol