Ana SayfaBankacılıkHaftasonu EFT Yapılır Mı?

Haftasonu EFT Yapılır Mı?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Haftasonu EFT yapılır mı? Haftasonu yapılacak para transferleri için hangi yöntemi izlemek gerekir? Bankaların EFT saatlerini detaylı bir şekilde bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Hafta Sonu EFT İşlemi Yapılabilir Mİ?

Bankalar EFT işlemini mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmektedirler. Dolayısıyla EFT işlemleri hafta sonu yapılamaz. Bunun sebebi ise EFT işlemlerinin TCBM kontrolünden geçmesidir. Hafta sonu Merkez Bankası kapalı olduğundan EFT işlemi gerçekleşmemektedir. Ancak EFT işleminizi hafta içi mesai saatleri içerinde yapılabilmektedir. Banka müşterileri hafta sonu internet bankacılığı, ATM ve ya telefon bankacılığıyla EFT yapmış olsalar dahi EFT işlemi gerçekleşmeyecektir.

Aslında hafta sonu EFT işlemi yapılamaz denmesinin sebebi gün içerisinde para transferinin gerçekleşmemesinden dolayıdır. Bunun dışından hafta sonu EFT talimatı verilebilir. Verilen bu talimat haftanın ilk resmi iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

2020 Banka Banka EFT Saatleri

EFT Nedir?

Bankacılık işlemleri arasında para transferi işlemi en çok kullanılan işlemler arasındadır. Para transferi işlemi havale ve EFT olmak üzere iki şekilde yapılır. Havale tek bir bankaya ait olan hesaplar arasındaki para transferidir. Elektronik Fon Transferi olarak da anılan ve en çok kullanılan para transferi işlemi olan EFT ise farklı bankalara ait olan banka hesapları arasındaki para transferidir. Bununla beraber EFT işlemin havaleden farkı EFT işlemi TCMB’nin kontrolünden geçmektedir. Havalede böyle bir durum yoktur.

Günümüzde bankaya gitmeden ve mesai saatleri dışında çoğu bankacılık işlemi yapılmaktadır. EFT de bu işlemler arasında mıdır? Bankalar EFT işlemlerini kendi belirledikleri saatlerde kabul ederler, belirledikleri saatler dışında EFT işlemi gerçekleştirmezler. Hal böyleyken akıllara hafta sonu EFT işlemi yapılabilir mi sorusu gelmektedir?

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...