Sömestr Tatili Ne Zaman Başlıyor?

0

Sömestr 15 tatil ne zaman başlayacak? Yeni yıla girilmesinin ardından öğrencilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de 15 tatil ne zaman olacak sorusunu da gündeme taşıyor. Öğrencilerin kış şartlarının olumsuz olmasının da tetiklediği tatil beklentileri ne zaman olacak? 

Başlıklar

2016-2017 Eğitim Öğretim Yarı Yıl Tatili Ne Zaman?

Binlerce öğrencinin merak ettiği sorulardan biri de sömestr tatilinin ne zaman olduğudur. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı hava şartlarıyla birlikte daha yoğun hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takviminde okulların ne zaman tatil olacağına ilişkin bilgiler yer almakta. 

Her yıl okulların farklı tarihlerde kapanması nedeniyle, okulların ne zaman tatil olacağı gündeme düştü. Her yıl olduğu gibi bu yılda okulların kapanış tarihi geçen yıla göre 1 hafta fark etmesine neden oldu. Bu yıl da öğrencilerin merak ettiği 15 tatil 16 gün tatil olacak. Geçtiğimiz yıl sömestr tatilinin 30 gün olacağı konusu gündemde olmuştu. 30 gün tatil olacak konusunu dönemin bakanı Nabi Avcı yalanlamış, böyle bir şey olmadığını belirtmişti. Aynı durumun bu yılda geçerliliğini sürdürdüğü belirtildi. 

15 Tatil Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takvimine göre okulların ne zaman kapanacağı bilgisi verildi. Buna göre 2016-2017 yılı yarı yıl tatiline 20 Ocak 2017 Cuma günü başlayacak. 16 gün sürecek olan yarı yıl tatilinde öğrenciler 6 Şubat Pazartesi günü ders zilinin çalmasıyla birlikte eğitim-öğretim ikinci dönemine başlamış olacaklar. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın