Gündem YGS 2017 Sınav Başvuru Tarihini ÖSYM Açıkladı!

YGS 2017 Sınav Başvuru Tarihini ÖSYM Açıkladı!

Son Güncelleme:

ÖSYM 2017 YGS sınav takvimini açıkladı. YGS başvuru tarihini merak eden öğrenciler ÖSYM tarafından açıklanan sınav tarihi ve ücretini öğrenebilirler.

Milyonlarca öğrenci 2017 YGS sınav başvuru tarihini merak ediyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YGS başvuru tarihi 4 Ocak 2017‘ de başlayacak. Öğrenciler üniversite eğitimi için Yükseköğretime Geçiş Sınavına başvuru işlemleri ise 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek.

Başvuru belgesini alan adaylar sınav ücretini kılavuzda yer alan anlaşmalı bankalar veya odeme.osym.gov.tr adresine yapabilirler.YGS başvuru tarihleri 4 Ocak-18 Ocak tarihleri arasında yapılmaktadır.

YGS Başvuru Ücreti

YGS sınav ücreti 55,00 TL olmaktadır. 

Sınavsız geçiş başvuru ücreti 15,00 TL olmaktadır.

LYS sınav ücretleri 35,00 TL olmaktadır. ( Girmek istediğiniz her bir LYS için)

Başvuru hizmet ücreti 3,00 TL olmaktadır.

Adayların başvuru ücretlerini yatırırken banka görevlilerine T.C Kimlik Numarasını, adı, soyadı ve sınava girecekleri yerin adını vermeleri gerekmektedir. Adaylar sınav ücretlerini bankadan veya internet üzerinden yatırabilirler. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler