YÖK Sağlık Söyleşileri Düzenliyor

YÖK Sağlık Söyleşileri Düzenliyor

YÖK Üniversitelerde " Sağlık Söyleşileri" düzenliyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl üniversitelerde " YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri" nin düzenlendiğini belirterek, ilave olarak YÖK Sağlık Söyleşileri olarak yeni bir etkinliğe adım atıldığı duyuruldu.YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Kurul tarafından geçen yıl Üniversitelerde yapılan YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri' nin düzenlendiği belirtilerek, bo organizasyona ek olarak YÖK Sağlık Söyleşileri düzenlendiği duyuruldu. 

YÖK Sağlık Söyleşilerinin İlki Bu Ay

Yapılan sağlık söyleşileri organizasyonuna göre her ay farklı bölgelerde olan üniversitelere tıp dünyasını ve toplumu ilgilendiren güncel sağlık konularında söyleşiler düzenlenecek. Yapılacak olan söyleşiler, üniversitenin bütün öğrencilerine ve akademisyenlerine açık olacak şekilde uygulanacağı ifade edildi.

Yapılan söyleşinin sonunda ise tüm katılımcılar YÖK Başkanı Yekta Saraç' a istedikleri şekilde duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri ortam hazırlanacağı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) hazırlanan etkinlikle birlikte sağlık alanında güncel olan konu ve yaşanan gelişmeleri üniversite gençliği ve akademisyenlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirttiler. 

Yükseköğretim Kurulu uygulayacağı olan organizsyonda öğrencilerin ve akademisyenlerin, YÖK Başkanı Saraç' a istedikleri gibi soru sorup, düşünclerini ifade edebilmeleceklerini vurguladı. Bu anlamda yapılan organizasyon öğrencilerle akademisyenleri sağlık alanında güncel konularla buluşturmayı amaçladığı ifade edildi.yök sağlık yök sağlık etkinliği yök başkanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?