MEB İlkokul Öğrencilerine Yetiştirme Kursu Başlatıyor

0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilkokul öğrencileri için yetiştirme kursu başlatıyor. Özellikle Türkçe ve Matematik derslerinde yetersizlik yaşayan öğrenciler için uygulacak olan kurslara göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrenciler de katılacak. Bu uygulamaların devamsızlık için önlem olacağı belirtiliyor.

Ortaokul ve lise öğrencilerinden sonra ilkokullarda da yetiştirme kursları açılıyor. İlkokullarda yetiştirme programları adıyla hayata geçirilecek olan prpje kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencileri için kurs verilecek. 

İhtiyaç Analizleri Yapıldı

2016-2017 eğitim öğretim çerçevesinde pilot uygulaması gerçekleştirilecek olupihtiyaç analizleri yapıldı. Kurs programı Bakanlığı 2017 İş Takviminde yerini aldı. Önümüzdeki yıl başlayacak olan kurslar, 3 ve 4. sınıflarına devam edip okuma yazma, temel matematik becerilerini geliştirememiş ve yeterli derecede beceri edinememiş öğrenciler için uygulamaya başlanacak. 

Ayrıca mülteciler, göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi öğrencilerin de faydalanabileceği projenin amacı ise akademik başarının artırılmasıdır. Buna göre her 100 öğrenciden 5′ inin, 21 gün ve devamsızlık önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurslara alınacak öğrenciler, kazanım değerlendirme araçları ile yapılacak çalışma sonucunda kurslara alınacak. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın