Advert Advert Advert

MEB İlkokul Öğrencilerine Yetiştirme Kursu Başlatıyor

MEB İlkokul Öğrencilerine Yetiştirme Kursu Başlatıyor
MEB İlkokul Öğrencilerine Yetiştirme Kursu Başlatıyor -

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul öğrencileri için yetiştirme kursu başlatıyor. Özellikle matematik ve Türkçe derslerinde yetersizliği gidermek amacıyla uygulanması amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilkokul öğrencileri için yetiştirme kursu başlatıyor. Özellikle Türkçe ve Matematik derslerinde yetersizlik yaşayan öğrenciler için uygulacak olan kurslara göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrenciler de katılacak. Bu uygulamaların devamsızlık için önlem olacağı belirtiliyor.

Ortaokul ve lise öğrencilerinden sonra ilkokullarda da yetiştirme kursları açılıyor. İlkokullarda yetiştirme programları adıyla hayata geçirilecek olan prpje kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencileri için kurs verilecek. 

İhtiyaç Analizleri Yapıldı

2016-2017 eğitim öğretim çerçevesinde pilot uygulaması gerçekleştirilecek olupihtiyaç analizleri yapıldı. Kurs programı Bakanlığı 2017 İş Takviminde yerini aldı. Önümüzdeki yıl başlayacak olan kurslar, 3 ve 4. sınıflarına devam edip okuma yazma, temel matematik becerilerini geliştirememiş ve yeterli derecede beceri edinememiş öğrenciler için uygulamaya başlanacak. 

Ayrıca mülteciler, göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi öğrencilerin de faydalanabileceği projenin amacı ise akademik başarının artırılmasıdır. Buna göre her 100 öğrenciden 5' inin, 21 gün ve devamsızlık önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurslara alınacak öğrenciler, kazanım değerlendirme araçları ile yapılacak çalışma sonucunda kurslara alınacak. 

yetiştirme kursları 2017 yetiştirme kursları 2017 ilkokul yetiştirme kursları ilkokul yetiştirme kursları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!