Advert Advert Advert

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari Kredi Kartı Nedir?
Ticari Kredi Kartı Nedir? -

Kredi kartı bireysel harcamalarda çok kullanılan bir ödeme şeklidir. Kredi kartları sadece bireysel tüketicilere özel değildir ticari kredi kartı alınarak şirketler de kredi kartı hizmetinden yararlanabilir. Peki, ticari kredi kartı nedir? Ticari Kredi Kartı nasıl alınır?

Ticari Kredi Kartı

Kredi kartı hizmeti bankalar tarafınca bireysel tüketicilere sunulduğu gibi şirketlere de sunuluyor. Bankaların kullanıma sunduğu ticari kredi kartı ile şirketler kredi kartının geçtiği her yerde ticari kredi kartını kullanarak taksitli alışveriş yapabiliyorlar.

Ticari kredi kartı isteğe bağlı olarak kişiler adına veya şirket unvanına göre çıkarılabiliyor. Ayrıca ticari kredi kartı ile belirlenen şirket çalışanlarına belirli limitlerde alışveriş yapılabilmesi sağlanıyor. Ticari kredi kartı ile şirketler çek veya senet kullanmaktan da vadeli alışveriş yapılabiliyor.

Ticari Kredi Kartı Taksitleri

Ticari kredi kartının taksit miktarları kart çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. BDDK tarafından 2014 yılında yapılan düzenleme ile ticari kredi kartı taksitlendirmesine 9 ay sınırı getirildi. Bununla birlikte bankalar arasında farklılık göstermekle birlikte genel olarak ticari kredi kartı taksit miktarını 6 ile 9 ay olarak belirliyor.

Ticari Kredi Kartının Faydaları

Ticari kredi kartı işletmeye ve işletme sahibine çeşitli faydalar sağlıyor. Ticari kredi kartı kullanılması halinde çek ve senet zorlukları ile uğraşmadan vadeli satın alma işlemi yapılabiliyor. Bununla birlikte ticari kredi kartı kullanılması ile kolaylıkla bireysel ve kurumsal harcamalar belirlenebiliyor. Ayrıca ticari kredi kartının raporlama gibi çeşitli avantajları olduğu için para yönetimi kolaylaşıyor.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ticari kredi kartı alabilmek için öncelikle işletmenizin kurumsal kimliğini belgeleyen bir belge ile bankalara müracaat ederek ticari banka hesabı açmanız gerekir. Çünkü bankaların ticari kredisi ve ticari kredi kartından yaralanabilmek için ticari hesabın olması gerekir. Ticari hesap açım işleminden sonra ticari kredi kartı başvurusu yapılabilir.

 

kredi kartı ticari kredi kartı ticari kredi kartı nasıl açılır ticari kredi kartının avantajları ticari kredi kartının faydaları ticari kredi kartı taksitleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!