ÖSYM Açıkladı! LYS’ de Yeni Dönem! Açık Uçlu Soru Dönemi Resmen Başladı!

0

ÖSYM LYS ile ilgili açık uçlu soru sistemini internet sitesi üzerinden duyurdu. 2017 ÖSYS sınavı için birçok yenilik getireceğini ve bu yenilikler arasında açık uçlu soru sistemini de yerleştirdi.Kısa cevaplı sorular içerecek ve açık uçlu olacak olan soru sistemi öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı.

2017 ÖSYS Yapılan Değişiklikler

LYS’ de kısa cevaplı sorular olacak.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar önlisans programlarına ek puanları ile yerleşecek.

Öğretmenlik puanlarında 240 bin baraj puanı uygulanacak.

Öğretmenlik programlarının hepsinde ve İlahiyat programı LYS ile öğrenci alacak.

Adaylar saat: 10.00′ da başlayan sınava 09.45′ den sonra giremeyecekler.Aynı şekilde 14.30′ da yapılacak olan sınava 14.15′ den sonra alınmayacaklar.

Kısa Cevaplı Soru Yöntemi

2017 ÖSYS kılavuzunda yer alan yenilikler kapsamında ÖSYM, LYS sınavında uygulanacak olan kısa cevaplı soru yönteminin tanımlanmasını gerçekleştirdi.Kısa cevaplı sorunun cevabı bir sözcük, bir sayı, ya da bir cümle ile adaylar tarafından cevap kağıdına yazılan veya kodlanan soruları kapsayacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın