LYS ve YGS’ de Bina Giriş Saatlerinde Düzenleme Yapıldı!

0

ÖSYM tarafından yapılan yenilikler kapsamına YGS ve LYS bina giriş saatlerinde düzenleme yapıldı. Bundan sonra binalara alım sınav başlamadan 15 dakika önce sona erecek.

ÖSYM yetkililerinen alınan bilgilere göre 4 Ocak’ ta başlayacak ve 18 Ocak’ ta sona erecek olan (YGS) Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı ile ilgili önemli kararlar ve değişiklikler yapıldığı kaydedildi.

Binalara Giriş Saatleri Düzenlendi

ÖSYM sınavlarından başlama saatinden sonra sınav salonuna alınan adaylar, diğer adayların dikkatini çekecek şekilde gürültü yapmaları, sınav kurallarının iş ve işlem takip formunun okunmasından sonra salona giriş yaptıkları için, salonda düzenin bozulmaması adına sınav binasına giriş saatlrinde düzenleme yapıldı. 

Artık adaylar sınav binasına alınma işleminin başlamasından itibaren sınav başlama saatine 15 dakika kala binaya alınmayacaklar. Adaylar bu önemli değişikliği göz önünde bulundurup, binalara giriş yapmalılar. 

Adaylar YGS ve LYS sabah oturumunda en son 09.45′ de sınav salonunda olmak zorundalar. Öğleden sonra yapılacak oturum için ise 14.15′ te sınav binasına alınmaları gerekiyor. Belirlenen saatlerden sonra sınava girmek isteyen adayların, sınav binalarına giremeyeceği de bildirildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın