Ana SayfaEkonomiMobilyacıların Gözü İstanbul Fuarı’nda!

Mobilyacıların Gözü İstanbul Fuarı’nda!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

13’üncü İSMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı) 10 Ocak’ta açılıyor. 2016 yılında gerileme kaydeden mobilya sektörünün 2017 hedefi 3 milyar dolar. 13. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı Beylikdüzü’nde açılıyor.

Fuara yabancı firmalar da dahil olmak üzere 500’ü aşkın firmanın katılacağı bildirilmektedir. Rusya ve İran’dan yoğun ilgi gören mobilya fuarına 100 ülkeden ziyaretçi gelmesi bekleniyor. İSMOB fuarı tanıtım toplantısında açıklamalar yapan MOSDER (Mobilya Sanayicileri Derneği) Başkanı İsmail Doğan, MOSDER üyelerinin pazarın yüzde 75’ine hakim olduklarını, derneğin 50 üyesinin ise ihracatın yüzde 65’ini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Sektör Ancak 2008 Yılı Seviyesinde!

İsmail Doğan mobilya sektöründe 2008 yılındaki gibi olunduğunu belirtti. 2016 yılında hedeflerinin gerisinde kaldıklarını belirten Doğan, 2017 için 3 milyar dolar hedef belirlediklerini ve bunun 700 milyon dolarını İSMOB’da gerçekleştirmek istediklerini belirtti. İsmail Doğan inşaat sektöründe KDV’nin düşürülmesinin ardından konut satışlarının arttığını fakat bu evlerin boş kaldığını dile getirdi.

Mobilya sektöründe de KDV indirimi beklediklerini belirten Doğan,  “Sektörde ciddi sıkıntılar var, 2016’da yüzde 15 büyüme bekliyorken yüzde 5- 7 büyüdük.” diye konuştu. Toplantıda TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü de kimi açıklamalarda bulundu. İlhan Ersözlü yapılan mobilya fuarı ile piyasadaki Çin ve İtalyan ağırlığını kırarak, sektörde Türkiye’yi ikinciliğe taşımak istediklerini dile getirdi.

İstanbul Mobilya Fuarı’nda birçok yabancı iş adamlarını ağırlayacaklarını belirten İlhan Ersözlü, sadece Avrupa’da değil diğer kıtalarda Türkiye’yi tanıtmaya çalıştıklarını dile getirdi. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’na binlerce ziyaretçi gelmesinin beklendiğini belirten Ersözlü, son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı fuara katılacak olan yabancı yatırımcılardan herhangi bir iptal istemi olmadığının altını çizdi. Buna ek olarak İlhan Ersözlü mobilya fuarına Singapur, Malezya ve Sırbistan’dan da mobilya firmalarının katılacağını ve ürünlerini sergileyeceklerini bildirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.