Advert Advert Advert

MEB Yer Değiştirme Başvuruları Bugün Başlıyor!

MEB Yer Değiştirme Başvuruları Bugün Başlıyor!
MEB Yer Değiştirme Başvuruları Bugün Başlıyor! -

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri bugün başlıyor. İşte binlerce öğretmenin beklediği yer değişim işlemi ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenler için aile birliği, sağlık ve can güvenliği, mazeret ve engellilik durumu gibi yaşanan başka mazeretler için İl içi ve İller arası değişim bildirme işlemleri bugün itibariyle başlıyor.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan değişim işlemleri bir hafta sürecek. 

Binlerce öğretmenin beklediği yer değiştirme başvurusu işlemleri bugün başlıyor ve bir hafta sürecek. Öğretmenlerin aile birliği, sağlık ve can güvenliği, engellilik durumu ve başka nedenlere bağlı olarak değişim yapmaları gereken İl içi ve İller arası yapılacak değişim işlemleri bugünden itibaren yapılıyor.

Başvuru Hakkında Detaylı Bilgi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde yapılacak olan değişim işlemleri 4 Ocak 2017 tarihinde başlıyor. Bugün itibariyle öğretmenlerin erişimine açılarak İl içi ve İller arası değişim yapmak isteyen öğretmenler bakanlık internet sitesinde giriş yaparak işlemlerini yapabilecekler.

Öğretmenlerin İl içi ve İller arası yer değiştirme başvurusu Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından faaliyete alınacaktır. 

Başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ya da http://ikgm.meb.gov.tr  adresinde MEBBİS mazeret durumuna bağlı yer değiştirme başvuru formu doldurularak yapılacak. Belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Alınan başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünde onaylanıp bir örneği öğretmene verilecek. 

meb yer değiştirme meb öğretmen atamaları mebbis yer değiştirme meb yer değişim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!