Çanakkalede Minik Eller Minik Bacaklar Sergisi

0

Çanakkale’ de Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Ana okulu çocuk klübü öğrencileri baskı resim sergisi açtılar. Minik eller minik ayaklar baskı resim sergisi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi’nde sergilendi.

Çocuk kulübü öğrencilerinin yapmış oldukları objelerle birlikte Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğrencilerinin hazırlamış olduğu araç-gereçler de sergilendi.

Baskı Resmi Sergisi Büyük İlgi Gördü

Minik eller minik ayaklar baskı resim sergisi büyük ilgi gördü. Serginin açılış törenine katılım gösteren Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve eşi Tenzile Memiş, okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.Tüm gün ziyaretçilere açık olan sergi, okul öncesi yaş grubunda olan öğrencilerin el ve ayak izleri baskı resme dönüştürüldü.

Çocukların hayal güçleriyle bunları görsel ve somut hale getirmeleri hedeflendi. Minik öğrencilerin elleri ve ayaklarının baskılı olduğu resim sergisi çok büyük ilgi gördü ve gün boyu ziyaretçilerinin yüzünü güldürdü.

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar öğretmeni olan Hasiye Özceylan uygulama anaokulu çocuk kulübü öğrencileri ile hazırlamış olduğu baskı sergisi büyük beğeni topladı. ‘Minik Eller, Minik Ayaklar’ baskı sergisi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evin’ de sergilendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın