Advert Advert Advert

Payza Nedir?

Payza Nedir?
Payza Nedir? -

İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan Paypal’ın Türkiye’den çekilmesinin ardından online ödeme sektöründe oluşan boşluğu doldurmak için çeşitli şirketler online ödeme alanında çalışmalar yaptı. İnternet üzerinden güvenli ödeme imkanı sunan Payza nedir? Payza’ya nasıl üye olunur?

Payza

İnternetten alışveriş yapılması halinde kredi kartı veya banka kartı bilgilerini kullanarak ödeme yapılabiliyor. Bu durum kart bilgilerinin çalınması riskini doğurduğu için çoğu tüketici online ödeme konusunda tedirgin olabiliyor. İnternet üzerinden yapılan ödemelerin güvenirliğini artırmak amacıyla çeşitli şirketler çalışma yapıyor. Bu şirketler arasından Paypal en çok tanınanı olsa da Paypal’ın Türkiye’den çekilmesinden sonra Payza da tercih edilen ödeme yöntemleri arasında yer alıyor.

İngiltere merkezli Alertpay adlı kuruluş 2012 yılında Payza’yı geliştirerek alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen para transferini güvenli bir şekilde yapılabilmesi üzerine hizmet veriyor. Payza ile para transferi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilirken para çekme işlemi belli bir ücret karşılığında yapılıyor.

Payza web sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet veren ve müşterilerine e-cüzdan hizmeti sunan ayrıca güvenli para transferi yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Payza Türkiye’de çok yaygın olmasa da dünya genelinde sık kullanılan bir ödeme şeklidir.

Payza web sayfasının Türkçe ara yüzü bulunmamasına rağmen Payza Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir ve Türk Lirası’nı da desteklemektedir. Fakat Türkçe ara yüzü bulunmadığı için Payza’nın Türk kullanıcı sayısı azdır.

Payza’ya Nasıl Üye Olunur?

Payza üyeliği açmak için öncelikle Payza’nın web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra web sitesinde bulunan kişisel hesap açma sekmesine girerek sistem tarafından istenen kişisel bilgilerinin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekiyor. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra eposta adresinize gelen mail ile Payza kullanıcısı olabilirsiniz.

Payza kullanıcı olduktan sonra yapmanız gereken diğer işlem banka kartınızı Payza’ya tanımlamak olmalıdır. Banka kartınızı Payza’ya tanımlayarak banka kartınız ile Payza arasında para dolaşımını sağlayabilirsiniz.   

Payza Payza nedir Payza üyeliği payzaya nasıl üye olunur para transferi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!