Gündem Çemberimde Gül Oya Sergisi Düzce' de

Çemberimde Gül Oya Sergisi Düzce’ de

Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ortak çalışma 81 İlde yürütülmektedir. Düzce’ de de açılan “Çemberimde Gül Oya” sergisi göz kamaştırdı. 

Yapılan proje kapsamında Düzce’ de açılan sergi görenlerin gözlerini kamaştırdı. Çemberimde Gül Oya sergisi Belediye Sergi Salonunda düzenlendi. Açılışı yapılan sergiye Düzce Valisinin eşi, Belediye Başkanının eşi, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Zeki Yıldırım’ da katılım gösterdiler.

Çemberimde Gül Oya Sergisinde Proje ortağı yapmış olduğu konuşmada, Türkiye’ de birlik beraberlik mesajları veren en kapsamlı poje olduğunu ifade etti. Bakan konuşmasına devam ederken, zengin bir kültür birikimine sahip olan Ülkemizin yöresel değerlerini yansıtan, öğrencilere ve yetişen kuşaklara aktarılmasında çok önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Mehter konseriyle renklenen sergi açılışı, miniklerin Karadeniz yöresi halk oyunu sergilemesi de göz doldurdu. Yapılan gösterilerin ardından sergi gezildi. Genç kızların ve kadınların yapmış oldukları el emeği, göz nuru nakışlar, oyalar, yatak örtüleri ve yastık işlemeleri göz kamaştırdı.

Ayrıca 81 İlde yürütülen ‘ Çemberimde Gül Oya ‘ Projesi kültürel değerleri yaşatmak ve gün ışığına çıkarmak için çalışmalara devam edileceği belirtildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler