Öğrenciler ‘Yaşatmak Daha Güzeldir’ Projesiyle Sokak Kedilerine Ev Yaptılar

0

Samsun’ da bir ilk okulun 4.üncü sınıf öğrencileri öğretmenlerinin ‘Yaşatmak Daha Güzeldir‘ Projesiyle sokak kedileri için ev yaptılar. 

Sokak kedilerinin barınmaları için 25 adet ev yapan minik öğrenciler, evleri kendi imkanlarıyla yaptılar. Samsun’ un İlkadım İlçesi’nde bulunan Kışla Yaşardoğu İlkokulunun 4-E sınıfı öğretmeni Hümeyra Atay projenin mimarı olarak ‘Yaşatmak Daha Güzeldir’ dedi.

Hazırlanan proje kapsamında 25 öğrenci kendi imkanlarıyla sokak kedileri daha güzel yaşasınlar diye 25 adet ev yaptılar. Yapılan kedi evleri okulun bahçesindeki yeşil alanlara yerleştirildi. Daha sonra yapılan kedi evlerinin öğrencilerin yaşadıkları bölgelerdeki uygun alanlara yerleştirileceği belirtildi. Bu sayede soğuk günlerde kedilerin çocuklar tarafından beslenileceği ve daha güzel yaşayacakları ifade edildi.

Amacımız Çocuklara Hayvan Sevgisi Kazandırmak

Souk kış günlerinde kedilerin aç kaldıkları ve bu nedenle böyle bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Atay, öğrencilerin kendi evlerinde bu barınakları anne ve babalarıyla birlikte hazırladıklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Samsun Maarife Hareketeti’ çerçevesinde öğrencilerle bu projeyi geliştirdikleri ifade edildi. 25 öğrencinin 25 kedi evi yaptığını belirten Atay, böyle bir projeye imza atmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın