LYS 2017 Açık Uçlu Soru Örnekleri Erişime Açıldı!

0

2017 LYS için açık uçlu sorular öğrencilerin gündeminde. ÖSYM açık uçlu sorulara açıklık getirerek, öğrencileri örnek sorularla buluşturuyor. 

İlk defa bu sene yapılacak olan açık uçlu sorular da öğrenciler merak içinde nasıl olacak? Sorularının yanıtını bekliyor. Soruların nasıl sorulacağı, öğrencilerin nasıl cevap vereceği merak konusu. Öncelikle kısa cevap üzerinden verilecek sorular kodlama şeklinde yapılacak. İsim kodlama nasıl yapılyorsa, cevap kodlamanın da o şekilde yapılacağı belirtildi.

‘El Yazısı’ Nedeniyle Kodlama Yapılacak

Öğrenciler en çok “yazım okunmaz “korkusuyla tedirgin oldukları için, kodlama sisteminin getirildiği kaydedildi. Öğrenciler isim kodlamasını nasıl yapıyorlarsa, kodlamayı da bu şekilde yapacakları kaydedildi. Öğrencilerin açık uçlu soruların cevabını verirken ilgili kutulara kodlama sistemiyle tek bir cevap şeklinde işaretleyecekleri belirtildi. Açık uçlu sorular için cevap kağıtları da değişecektir. Kodladığınız bir kutucuğu silmek için de ayrıca çok dikkatli olmalısınız. 

Cevap kağıtlarına ise kodlama yapamayan adaylar soruya cevap vermemiş sayılacaktır. Yapılacak olan değerlendirme ise, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacaktır. Kısa cevaplı sorular; bir sayı, bir sözcük veya bir cümle ile sınava giren adaylar tarafından kodlanacaktır. 

2017 LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4, LYS-5 Açık Uçlu Soru Örneklere bu bağlantılar ile erişebilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/TR,12911/lys-kisa-cevapli-soru-ornekleri.html

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın