ALES’ te Deneme Sınavı Dönemi!

0

ÖSYM Başkanı Prof. Demir ALES ile ilgili açıklamalar yaptı. ALES ilk defa elektronik ortamda yapılacak. 11 Şubat’ ta elektronik ortamda yapılacak olan ALES deneme sınavı bir sınav için ilk deneme olacak. ALES sınavına girecek olan öğrenciler için tecrübe olacağını ifade eden Prof. Demir kendini denemek isteyen adaylar için yeni bir imkan olacağı belirtildi.

Sisteme Aşinalık Kazanılması İçin 28 Ocak’ ta Deneme Sınavı

ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir’ in yapmış olduğu açıklamaya göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilk kez 11 Şubat’ ta elektronik ortamda yapılacağını ifade etti. Adayların sisteme alışmaları maksadıyla yapılacak olan deneme sınavı ilk defa 11 Şubat’ ta elektronik ortamda gerçekleşecek

28 Ocak 2017′ de Ankara Esenboğa e-Sınav Merkezi’nde e-ALES uygulanacağı belirtildi. Ayrıca kendini denemek isteyen öğrenciler içinde imkan yarattıklarını, adaylar için ilk defa yapılan bir uygulama olacağı ifade edildi. Yapılan deneme sınavı sonuçlarının hiçbir amaçla kullanılmayacağı ifade edildi.

11 Şubat 2017 tarihine gerçekleşecek olan ALES’ le hiçbir ilgisi olmayacağı belirtildi. ALES deneme sınavlarının 18 Ocak tarihine kadar başvuru yapılacabileceği belirtildi. ALES başvuru ücreti 20 TL olarak bildirildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın