Advert Advert Advert

ALES Son Başvuru Tarihi 18 Ocak 2017!

ALES Son Başvuru Tarihi 18 Ocak 2017!
ALES Son Başvuru Tarihi 18 Ocak 2017! -

ALES deneme sınavı dönemi başladı. Bu sayede adayların tecrübe edinmesi ve sisteme alışmaları daha kolay olacak. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ALES' in ilk defa elektronik bir ortamda 11 Şubat tarihinde yapılacağı ifade edildi.

ÖSYM tarafından ilk defa düzenlenecek olan ALES deneme sınavı, ilk defa elektronik ortamda yapılacak. ALES deneme sınav başvuruları bugün başlıyor ve 18 Ocak' ta sona eriyor. 

ALES Deneme Sınavı

ÖSYM internet sitesinden yapılan duyuruya göre, e-ALES elektronik ortamda ilk defa 11 Şubat tarihinde yapılacak. ALES' e girecek olan adayların aşinalık ve tecrübe kazanmaları açısından yapılan sınav, gerçek ALES puanlarını etkilemeyecek.

28 Ocak' ta Ankara Esenboğa e-sınav Merkezi saat 14.30' da yapılacak. "ALES deneme sınavı" adayların sisteme alışmaları ve tecrübeli olmaları açısından faydalı olacakları belirtildi.

ALES Denene sınavı için son başvuru tarihi 18 0cak 2017 olarak belirlendi. Prof Dr. Demir, yapılacak olan başvuruların ÖSYM tarafından yayımlanacak olan duyurusunda yer alan internet adresine yapılacağı keydedildi. ALES Başvuru ücretlerinin 20 TL olacağı ifade edildi. 

2017 e-ALES deneme sınavına başvuran adaylar, e-ALES ve diğer e-YDS' lere de başvurabilecekleri ifade edildi. Yapılacak olan deneme sınavının sonuçlarının kullanılmayacağı belirtildi. 

ales deneme sınavı ales ne zaman 2017 ales sınavı 2017 ales 2017 ales başvuru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!