Gündem ALES Son Başvuru Tarihi 18 Ocak 2017!

ALES Son Başvuru Tarihi 18 Ocak 2017!

Son Güncelleme:

ÖSYM tarafından ilk defa düzenlenecek olan ALES deneme sınavı, ilk defa elektronik ortamda yapılacak. ALES deneme sınav başvuruları bugün başlıyor ve 18 Ocak’ ta sona eriyor. 

ALES Deneme Sınavı

ÖSYM internet sitesinden yapılan duyuruya göre, e-ALES elektronik ortamda ilk defa 11 Şubat tarihinde yapılacak. ALES’ e girecek olan adayların aşinalık ve tecrübe kazanmaları açısından yapılan sınav, gerçek ALES puanlarını etkilemeyecek.

28 Ocak’ ta Ankara Esenboğa e-sınav Merkezi saat 14.30′ da yapılacak. “ALES deneme sınavı” adayların sisteme alışmaları ve tecrübeli olmaları açısından faydalı olacakları belirtildi.

ALES Denene sınavı için son başvuru tarihi 18 0cak 2017 olarak belirlendi. Prof Dr. Demir, yapılacak olan başvuruların ÖSYM tarafından yayımlanacak olan duyurusunda yer alan internet adresine yapılacağı keydedildi. ALES Başvuru ücretlerinin 20 TL olacağı ifade edildi. 

2017 e-ALES deneme sınavına başvuran adaylar, e-ALES ve diğer e-YDS’ lere de başvurabilecekleri ifade edildi. Yapılacak olan deneme sınavının sonuçlarının kullanılmayacağı belirtildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler